۱۳۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به پنجم آبان ۷۹ بیمار جدید کرونایی در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۷۱ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند افزود: در حال حاضر ۶۰۶ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که وضعیت ۱۵۶ تَن از آنها وخیم است.

وی همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =