رتبه آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ارتقا یافت

مشهد- ایرنا- رییس آزمایشگاه مرکزی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: رتبه آزمایشگاه مرکزی این موسسه در شبکه شاعا (شبکه آزمایشگاه های علمی ایران) ۵۹ پله ارتقا یافت.

روابط عمومی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی روز دوشنبه به نقل از دکتر جواد فیضی گزارش داد: بر اساس نتایج ششمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه مرکزی این موسسه که تا قبل از این رتبه ۹۷ را داشت موفق به کسب رتبه ۳۸ در بین ۲۹۷ آزمایشگاه خصوصی و دولتی عضو این شبکه شد.

وی افزود: این ارزیابی بر اساس عملکرد آزمایشگاه‌ها در سال ۱۳۹۸ و بر پایه شاخص‌های کارکرد، مشتری‌مداری و فعالیت شبکه‌ای انجام شده است.

عضو هیأت علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ادامه داد: آزمایشگاه مرکزی این مؤسسه در سال ۱۳۹۴ به عضویت آزمایشی این شبکه درآمد که این عضویت از سال ۱۳۹۵ به عضویت دائم تبدیل شد.
وی گفت: رتبه ۳۸ آزمایشگاه‌های مؤسسه، از سه شاخص مشتری مداری با ۸۷.۵۸  درصد، فعالیت شبکه ای با ۴۱.۱۸ درصد و کارکرد با ۳۲.۴۱ درصد حاصل شده است.

فیضی افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به منظور شناسایی، شبکه‌سازی و به اشتراک‌گذاری تجهیزات و توانمندی‌های آزمایشگاه‌های خصوصی و دولتی کشور طراحی شده و تخفیف‌های متنوعی را به اعضای هیأت علمی، دانشجویان، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع کشور ارائه می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =