آیین‌ها باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: آیین‌ها باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و از آیین‌هایی که ضرورت‌ها را رعایت نکنند جلوگیری می‌شود.

محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی آیین هفته وحدت و یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا باید برای برگزاری تمام مراسم ها یک نسخه واحد با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی تدبیر شود.

وی افزود: برای برگزاری آیین ها باید یک فضای مسقف و یک فضای غیر مسقف که دارای تمامی تجهیزات لازم است،  در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه سلامتی مردم از همه چیز مهم‌تر است اظهار داشت: نباید برای مردم نگرانی ایجاد کنیم و فضاهای مناسب را باید در نظر بگیریم که هیچ مشکلی ایجاد نکنند.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه گرامیداشت آیین ها امسال نسبت به سال های گذشته متفاوت تر خواهد بود گفت: با توجه به شرایط دنیا و مسایل داخلی و بین المللی باید برنامه های دهه فجرا را نیز متفاوت تر برگزار کنیم.

شجاعی افزود: اگر در آیین ها شاخص هایی که از سوی ستاد کرونا در نظر گرفته شده باشد رعایت نشود اجازه برگزاری را نخواهیم داد، اگر شرایط و امکانات موردنیاز در اختیار ندارید نباید برنامه برگزار کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان نسبت به هفته های قبل بهتر شده است اظهار داشت: نباید با برنامه ریزی های اشتباه مردم را دچار نگرانی کنیم.

وی بر برگزاری آیین ها در فضای مجازی و همچنین رسانه ها تاکید کرد و گفت: از این ظرفیت نیز باید درست بهره برداری کنیم.

شجاعی بر وحدت هرچه بیشتر بین شیعه و سنی تاکید کرد و افزود: استکبار جهانی تلاش می کند تا این وحدت را بر هم بزند ما باید کاری کنیم تا دشمن هیچ‌گاه نتواند نقشه های خود را عملی کند.

استاندار خراسان شمالی وحدت بین شیعه و سنی در استان  را مثال زدنی دانست و افزود: این آرامش را بار دیگر در هفته وحدت به نمایش خواهیم گذاشت.

شجاعی از مسوولان دستگاه های اجرایی استان خواست تا دستاورد های حاکمیت را به دنیا معرفی کنند و گفت: باید با تهاجم رسانه های دشمنان مبارزه کنیم، دستاورد های در تمامی حوزه ها گفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =