بیش از ۴۰۰ مصوبه رفع موانع تولید در خراسان جنوبی اخذ شد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده که بیش از ۴۰۰ مصوبه داشته و نشان از اهتمام ویژه به این حوزه است.

مشیرالحق عابدی روز دوشنبه در آیین افتتاح مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی افزود: از ابتدای تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان حدود چهار هزار مصوبه اجرایی و کاری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران داشته‌ایم، همچنین در سنوات گذشته رتبه برتر کشوری را در این حوزه کسب کردیم.

وی گفت: دلیل موفقیت‌ها این است که همکاران دستگاه‌های متولی از جمله سازمان صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان جنوبی با هم تعاملی ویژه برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: امید است با ایجاد مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری به مثابه اقدامات گذشته تاثیرگذار باشد.

وی عنوان کرد: افتتاح این مرکز در سطح کلان کشور و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نشان از توجه دولت به حل مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در سال جهش تولید است.

عابدی گفت: راه‌اندازی این گونه مراکز به صورت شبانه‌روزی برای سرمایه‌گذارانی که در مراحل نخست سرمایه‌گذاری هستند و چه افرادی که سرمایه‌گذاری کرده اما دچار مشکلاتی شده‌اند اطمینان خاطری در راستای حمایت دولتمردان از اقداماتی است که در استان‌ها انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: بدون شک با برنامه‌ای که سازمان صمت استان برای حضور دائمی نمایندگان دستگاه‌های مرتبط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید دارد، ایجاد این مرکز می‌تواند درخصوص حل برخط مشکلات سرمایه‌گذاران موثر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: برای همکاران ما در حوزه صمت ابتدا حل مشکلات سرمایه‌گذار و تسهیل سرمایه‌گذاری برای آن دسته از افرادی که در وهله نخست سرمایه‌گذاری هستند یک تکلیف است.

وی عمده مشکلات سرمایه‌گذاران استان خراسان جنوبی را مربوط به مسائل بانکی دانست و گفت: اگر تسهیلاتی که به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود با برنامه‌ریزی هزینه شود و در راستای تامین واجبات درخواست تسهیلات بانکی با تضامین مشکلی نداشته باشد و در کوچکترین زمان تسهیلات را دریافت کنند به بازار تلاطم امروزی شاید برخورد نکنند.

عابدی عنوان کرد: آنچه در اختیارات استان است دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نهایت همکاری را داشته‌اند و امید است با ایجاد مرکز فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران، این همکاری بیشتر، بهتر و نتیجه در کمترین زمان ممکن به افراد اعلام شود.

وی افزود: با افتتاح این مرکز شبانه‌روزی مشکلات سرمایه‌گذاران در استان، مشکلات طرح‌ها و واحدهای تولیدی در کوتاه‌ترین زمان رفع می‌شود.

عابدی گفت: با توجه به ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت، تاکیدات معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع مانع تولید مقرر شد در استان‌ها با توجه به اهتمامی که دولت در راستای حل مشکلات سرمایه‌گذاران دارد، مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان راه‌اندازی شود.

وی اظهار داشت: روزهای آغازین ابلاغ این بخشنامه به استان، با برگزاری جلسات منسجم با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری و همراهی تمامی اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سبب شد در کوتاه‌ترین زمان این مرکز افتتاح شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: همکاران متولی این مرکز شبانه‌روزی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در زمان مقتضی مکلف به حضور در مرکز هستند و همیشه باید به صورت آنلاین و برخط پاسخگوی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان باشند.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های پیشران حوزه اقتصادی از جمله صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی باید نمایندگانی ثابت را در مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری داشته باشند.

عابدی گفت: این افراد از ساعت هشت تا ۲۰ به صورت فیزیکی حضور خواهند داشت و از ساعت ۲۰ تا هشت روز بعد به صورت آنلاین و برخط باید پاسخگوی مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران باشند.

مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی امروز با حضور جمعی از مسوولان اقتصادی استان در ساختمان شماره ۲ سازمان صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =