۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۸
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84088832
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش پدافند غیرعامل در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - هفته پدافندغیرعامل با انتقال آموزه‌های آن در بستر شبکه آموزش دانش‌آموزان (شاد) در آستارا آغاز و به همین مناسبت، نمایشگاه خلاقیت‌های هنری در مدرسه شهید علی انصاری این شهرستان دایر شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پدافند غیرعامل، آمادگی جمعی مقابله با بحران های احتمالی و حرکت به سوی داشتن جامعه ای آماده و مقاوم است و معلمان در ارتقای آگاهی دانش آموزان نقش مهمی دارند.

سجاد موسوی افزود: برای انتقال آموزه های پدافندغیرعامل به خانواده ها از ظرفیت سامانه شاد و مشارکت دانش آموزان استفاده می کنیم و در برخی مدارس نیز به تناسب حضور معلمان و دانش آموزان، برنامه هایی با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.

به همین مناسبت فرماندار آستارا صبح امروز در آئین زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه شهید علی انصاری این شهرستان حضور یافت و گفت: موضوع پدافند غیرعامل در این شهرستان مرزی از اهمیت زیادی برخوردار است و مقاومت و تاب آوری جامعه در حوزه های مختلف باید جزو برنامه های اصلی باشد.

عباس صابر افزود: تدوین نقشه پدافند غیرعامل با محوریت شناسایی آسیب ها و نقاط ضعف تاسیسات و زیرساخت ها مورد توجه مدیران قرار گیرد و معلمان و مربیان، مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی را آموزش دهند.

فرماندار آستارا گفت: حراست از امکانات و تجهیزات سازمان های دولتی از وظایف مدیران و کارکنان و پیشگیری از خطرات احتمالی از الزامات پدافند غیر عامل است و مسئولان اجرایی این موارد را جدی بگیرند.

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، نمایشگاه هنری دانش آموزان مدرسه شهید علی انصاری شامل نقاشی، خوشنویسی و روزنامه دیواری با حضور مسئولان افتتاح شد و تا دوازدهم آبان ماه دایر خواهد بود.

پنجم تا دوازدهم آبان ماه، هفته پدافند غیرعامل است و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل علم مشغول هستند و برای جلوگیری از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، بسیاری از برنامه ها در فضای مجازی از جمله سامانه شاد اجرا می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها