استاندار گیلان بر لزوم ارائه خدمات مناسب بیمه ای تاکید کرد

رشت-ایرنا-استاندار گیلان بر لزوم ارائه مناسب خدمات متنوع بیمه ای به مردم خاصه در شرایط  شیوع کرونا و ضرورت  حفظ سلامت جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز دوشنبه در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره کل بیمه سلامت گیلان به‌مناسبت هفته بیمه سلامت ضمن تبریک این روز اظهار داشت: با توجه به اهمیت مقوله سلامت، اصلی‌ترین بخش سازمان بیمه مربوط به حوزه سلامت است.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت با رویکرد پوشش حداکثری همه شهروندان در کشورمان در جهت رسیدگی به حوزه های سلامت و درمان آنها ، شکل گرفت و خوشبختانه امروز حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت که با تدبیر دولت در کشورمان به مرحله اجرا درآمد؛ گامی در جهت تامین سلامت مردم و اقدامی اصولی برای رفع دغدعه های مردم در این بخش است.

وی بیان کرد: این طرح برکات زیادی داشت؛ اما آنچه در نگاهی کلان و راهبردی ، در نظام برنامه ریزی کشور سودمند واقع شد، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم بود.

دکتر زارع با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز آحاد جامعه به خدمات بیمه ای خاطرنشان کرد: امروز در شرایط ناشی از شیوع کرونا ، برای مدیریت این بیماری بطور جدی نیازمند تقویت و توسعه دولت الکترونیک هستیم و ایجاد این پرونده ها یاری بخش بوده است.

وی افزود: با اغتنام از فرصت، بار دیگر از تلاش‌های ایثارگرانه و مسئولانه کادر درمان و پزشکان برای حفظ سلامت جامعه طی افزون بر هشت ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد، قدرشناسی و اعلام می‌کنم قدردانی عملی از این تلاشگران، رعایت دقیق توصیه های بهداشتی توسط همه شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات و اقداماتی که بیمه سلامت در این مدت در اختیار مردم قرار داده و به انجام رسانده، از جمله نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه ای در فرآیند مدیریت بیماری موثر بود که باید استمرار یابد.

وی با اشاره به نقش آموزش و تعالی فرهنگی در کاهش بروز بیماری ها تاکید کرد: بیمه سلامت از ظرفیت های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.

بر اساس آخرین آمارها ، از دو و نیم میلیون نفر جمعیت گیلان یک میلیون و ۲۰۱ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =