طرح حمله به یک کنسولگری در اربیل خنثی شد

بغداد-ایرنا-دستگاه امنیتی اقلیم کردستان عراق امروز دوشنبه از خنثی سازی حمله یک هسته حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به یک کنسولگری در این اقلیم خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت خبری المعلومه عراق، مدیریت امنیت عمومی اقلیم کردستان عراق "آسایش" در بیانیه ای امروز اعلام کرد: این مدیریت سه عملیات تروریستی را در روزهای گذشته خنثی و تعدادی را در این ارتباط دستگیر کرده است.

این بیانیه افزود: در اولین مورد، ۱۲ فرد وابسته به حزب کارگران کردستان دستگیر شدند که برای حمله به کنسولگری یک کشور در اربیل و کشتن یک شخصیت دیپلماتیک در آن و حمله به یک شرکت خصوصی وابسته به این کشور نقشه کشیده بودند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمد: دو نفر از دستگیر شدگان تابعیت سوری دارند.

این بیانیه افزود: در دومین مورد، هشت نفر عراقی که قصد داشتند استاندار یکی از استان های کردستان عراق را به قتل برسانند، دستگیر شدند.

این بیانیه تصریح کرد: در سومین مورد، نیروهای امنیتی هفت عراقی را بازداشت کردند و جستجو برای یافتن مظنونان دیگر ادامه دارد. آنها قصد به قتل رساندن یک مسئول اطلاعاتی در داخل اقلیم کردستان و یک بازپرس را داشتند و این گروه تماس هایی با حزب دموکرات کردستان دارند و با آنها اطلاعات مبادله کرده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =