عامل فروش پرندگان شکاری در فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد

اردبیل - ایرنا - رییس پلیس فتای استان اردبیل از شناسایی و دستگیری شخصی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فروش پرندگان شکاری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ علی قهرمان طالع روز دوشنبه گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی اداره کل محیط‌ زیست استان اردبیل در خصوص ادمین صفحه اینستاگرامی که اقدام به تبلیغ و فروش پرندگان شکاری از گونه عقاب و دلیجه می‌کرد، موضوع در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که ادمین صفحه مورد نظر با انتشار تصاویر گونه‌های مختلف پرندگان شکاری اقدام به تشویش اذهان عمومی با ریختن قبح قضیه و عادی جلوه دادن ارتکاب این‌ گونه جرائم در فضای مجازی شده است.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه مطابق قانون شکار و صید، نگهداری و حمل جانوران از ‌جمله پرندگان شکار جرم محسوب می‌شود، اقدامات فنی و پلیسی برای شناسایی متهم آغاز شد.

رییس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: افسران سایبری پس از انجام اقدامات مورد نظر، متهم را دریکی از روستاهای شهرستان اردبیل شناسایی و با هماهنگی‌های لازم وی را به همراه پرندگان شکاری دستگیر کردند.

قهرمان طالع با بیان اینکه افرادی که در سایت‌ ها و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش پرندگان حفاظت شده کنند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، اضافه کرد: فرد متخلف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

وی ادامه داد: مردم و کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه صفحات مربوط به فروش گونه‌های حیات‌وحش در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =