۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان اردبیل فعال است

اردبیل - ایرنا - مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و ۲۲ صندوق عشایری در این استان با عضویت ۲ هزار و ۳۵۰ زن روستایی و عشایری فعال هستند.

به گزارش ایرنا ، علیرضا خواجوی روز دوشنبه در آیین تجلیل از زنان روستایی کارآفرین حوزه کشاورزی استان افزود: این بانوان در زیربخش‌های مختلف کشاورزی اعم از دامپروری، زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی و صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.

وی اظهارامیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌هایی که برای پایداری اشتغال خانگی و کسب و کارهای روستایی انجام می‌شود ، تاثیرگذاری این صندوق‌ها در آبادانی روستاها بیشتر شود.

او مسوولیت‌پذیری، تعهد بالای زنان به حفظ بنیان خانواده و استقبال آنها از طرح‌های آموزش و حمایتی وزرات جهاد کشاورزی را ظرفیت بالایی برای نقش‌آفرینی این جامعه ارزشمند در توسعه بخش کشاوری، بهبود معیشت خانوارهای روستایی و جلوگیری از مهاجرت و تقویت فعالیت‌های تولیدی در روستاها دانست.

وی افزود: نهادسازی و سازماندهی بانوان فعال بخش کشاورزی در قالب تشکل‌های اقتصادی از قبیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی منجر به توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی آنها شده و مسیر اشتغال پایدار و رونق کسب و کارهای خرد روستایی را هموار خواهد کرد.

همایش ملی روز جهانی زن روستایی با حضور معاون اول رییس‌جمهوری، معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و جمعی از مسوولان کشوری و استانی وزرات جهاد کشاورزی همزمان در سراسر کشور به صورت  ویدئوکنفرانس برگزار شد.

در این مراسم به نمایندگی از زنان روستایی و عشایری استان از پنج نفر از زنان کارآفرین و فعال حوزه کشاورزی استان تقدیر شد، همچنین در نمایشگاه جنبی این همایش که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برگزار شد محصول گواهی شده سیب‌زمینی به عنوان محصول الگویی سایت‌های استانداردسازی زنان روستایی در معرض بازدید و عرضه قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =