کرونا اصناف غیرضروری شهرستان درگز خراسان رضوی را تعطیل کرد

مشهد- ایرنا- فرماندار درگز گفت: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان و برای پیشگیری از شیوع گسترده‌تر این ویروس تمامی اصناف به جز نانوایی‌ها و عرضه کنندگان ارزاق و خدمات ضروری به مردم از امروز (دوشنبه) به مدت دو هفته تعطیل شدند.

علی فراهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشتر فعالیت مراکز آموزشی از جمله مدارس، دانشگاهها و حوزه‌های علمیه در این شهرستان به صورت مجازی و غیرحضوری گردید.

وی ادامه داد: ادارات و نهادهای خدمت رسان و مراکزی مانند پمپ بنزین، نانوایی و دیگر اصناف ضروری به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما اصناف گروه های ۲، سه و چهار مدت دو هفته تعطیل هستند.

فرماندار درگز گفت: دادستانی درگز نیز اعلام کرد با متخلفینی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان درگز نیز گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی ها مانند سایر اصناف موظف به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سوار کردن مسافر هستند.

حمیدرضا سلیمی افزود: از ابتدای شیوع ویروس همه‌گیر کرونا تاکنون در این شهرستان ۳۱ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کووید ۱۹ در مناطق شهری بسته شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۵۱ نفر در شهرستان درگز بخاطر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و نتیجه آزمایش کرونای افزون بر ۷۰۰ نفر نیز مثبت شده است.

مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۴ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

درگز مرکب از چهار بخش مرکزی، لطف‌آباد، چاپشلو و نوخندان، ۱۳۹ روستا دارد. ۳۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

درگز از شمال هم مرز با کشور ترکمنستان است.

براساس آخرین امار رسمی تاکنون ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۷ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها