اجرای طرح «یاوران مهدی» برای کمک به غربالگری کرونایی

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) از اجرای طرح یاوران مهدی برای کمک به آزمایش بیماران مشکوک کرونایی و ضدعفونی اماکن عمومی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی در نشست هماهنگی اجرای منویات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اقدامات حداکثری برای مقابله با بیماری کرونا در پایتخت اظهار داشت: یک میلیون و ۴۰۰ هزار ماسک به صورت صلواتی و بخشی با قیمت کم در مسیرهای اتوبوس و مترو در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) افزود: گشت‌های ارشادی نیروهای داوطلب بسیجی انجام می‌شود که هدف آن توسعه آموزش و تذکر درخصوص استفاده از ماسک است.

یزدی گفت: تهیه و توزیع آب معدنی و آب میوه مخصوص بیماران و کادر درمان از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: از ظرفیت ۱۱۴ گردان سایبری برای ساخت انیمیشن و دیگر محصول رسانه‌ای استفاده می‌کنیم و کمک‌های مومنانه خاص و هوشمند در تهران انجام می‌شود.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تاکید کرد: از نیروهای بسیجی با عنوان سلامت یار استفاده خواهیم کرد و آموزش‌های لازم به این افراد داده می‌شود.

فعالیت ۲۲۲ خانه بهداشت و بیش از ۲۷۰۰ مراقب سلامت در تهران

مسلم بهادری معاون بهداشت ستاد کرونا تهران هم در این نشست گفت: از میان افرادی که غربالگری شده‌اند، فقط دو درصد به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده شده و ۹۸ درصد از آن‌ها بدون مشکل بودند.

وی افزود: از میان ارجاع شدگان به مراکز ۱۶ ساعته هم حدود ۷۰ درصد از آنها بدون مشکل بودند، ۲۵ درصد از این افراد دستور قرنطینه در منزل بدون هیچ درمانی گرفتند، دو درصد درمان دارویی شدند و تنها سه درصد از این افراد به بیمارستان‌ها ارجاع داده شده‌اند.

بهادری گفت: ۲۲۲ خانه بهداشت و بیش از ۲۷۰۰ مراقب سلامت در تهران به مراجعه‌کنندگان خدمات‌رسانی می‌کنند و به ازای هر مرکز به طور میانگین یک و نیم پزشک وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =