استاندار اصفهان: پدافند غیرعامل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: استانداری نقش نظارت و هماهنگی بر اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل را برعهده دارد و این مهم باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

عباس رضایی روز دوشنبه در حاشیه جلسه پدافند غیرعامل به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر کشور در گفت و گو با ایرنا با بیان این که در این نشست به نقش و اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات اشاره شد، افزود : طی سال‌های گذشته بر روی طرح جامع پدافند غیرعامل در استان اقدامات کارشناسی صورت گرفته است.

وی اصفهان از استان‌های ویژه و حساس در بحث پدافند غیرعامل برشمرد و اظهارداشت: در شمال غرب شهر اصفهان شهر انرژی وجود دارد که مجموعه‌ای از پالایشگاه و مواد و شرکت‌های نفتی وجود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی ویژگی‌های خاص استان تصریح کرد:  از بین ۱۸ استان کشور که طرح‌های پدافند غیرعامل آن‌ها مشخص شد این استان جزو اولین استان‌های مورد بررسی قرار گرفته است.

 ۱۵۵۰ اقدام پدافند غیرعاملی در اصفهان صورت گرفته است

دبیر کمیته دایمی پدافند غیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سال گذشته هزار و ۵۵۰ اقدام پدافند غیر عاملی در استان اصفهان صورت گرفت که حاصل تلاش، مساعدت، مشارکت و هم افزایی بوده است.

سردار آل اسحاق افزود: طرح جامع استان اصفهان از جمله طرح‌هایی است که در قرارگاه کالبدی تصویب و در حال ویرایش نهایی است.

وی ادامه داد: مردم اصفهان از مقاوم ترین مردمی بودند که در جنگ دوران تحمیلی حضور داشته و نتیجه جنگ را عوض کردند از این رو کشور باید به این استان افتخار کند.

در این جلسه عبدالرسول صفری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری اصفهان به عنوان مدیرکل نمونه معرفی شد

استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان ۲۴ شهرستان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها