مرکز بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- "مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری" آذربایجان‌غربی با حضور استاندار در ارومیه افتتاح شد.

محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: ایجاد و راه‌اندازی این مرکز در استان فرصتی ارزنده برای حل و فصل سریع مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری است. 

وی اضافه کرد: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به «جهش تولید» مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه‌های اجرایی به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی ایجاد این مرکز نقش مهمی در تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و تولید خواهد داشت. 

وی گفت: بی تردید یکی از مهمترین الزام‌ها و ضرورت‌ها در جهت تحقق موارد ذکر شده و اجرای دقیق ماده ۶۱ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی با هدف حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به‌ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام، تامین مالی، تعیین‌تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.
استاندار آذربایجان‌غربی افزود: این مرکز به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید موظف هستند همه‌روزه از ساعت هشت تا ۲۰ هر روز، در محل این مرکز مستقر باشند.
شهریاری تاکید کرد: همچنین از ساعت ۲۰ تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفتی پیش بینی شده است تا پاسخ‌گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی‌ربط باشد.

وی بیان کرد: دستگاه‌های عضو کارگروه باید از کارشناسان و نمایندگان مطلع و مجرب برای استقرار در این مرکز استفاده کنند تا خللی در روند حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری به وجود نیاید.

شهریاری بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به حل مشکل واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری با دلسوزی عمل کنند و تنها به روند اداری قناعت نکنند زیرا با حل مشکل هر واحد تولیدی می‌توان زمینه اشتغال برای افرادی را ایجاد کرد.

وی گفت: استقبال سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان به نسبت سال قبل رشد خوبی داشته و انتظار می‌رود تا با اجرایی شدن این پرونده‌ها زمینه اشتغال بسیاری از جوانان فراهم شود.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مشکل برخی واحدهای تولیدی بزرگ استان که از چند سال قبل تعطیل شده‌اند به زودی حل می‌شود، اضافه کرد: در 6 ماهه نخست امسال ۵۱ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان در این راستا احیا شده‌ است.

‌هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این تعداد، ۹۴۷ واحد به میزان حدود ۶۰ درصد فعال است و بقیه نیمه‌فعال، راکد یا در دست ساخت است.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده ‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =