نصب دوربین در تحت نظرگاه کلانتری ها تکمیل شده است

تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی گفت: به منظور رعایت حقوق شهروندی در تحت نظرگاه کلانتری ها دوربین نصب شده و عمدتا در سراسر کشور عملیاتی شده است.

سردار مهدی معصوم بیگی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: به منظور رعایت حقوق شهروندی تحت نظرگاه ها در سراسر کشور به دوربین های نظارتی و پایش تصویری مجهز شده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح مکنا (مدیریت کفیت ناجا) افزود: در راستای تحول کلانتری و پاسگاه ها  طرح مکنا اجرا می شود که تجهیز تحت نظرگاه های سراسر کشور به دوربین های مدار بسته و پایش تصویری رفتار مامور و متهم، از محورهای اساسی در اجرای طرح تحول کلانتری ها و مدیریت کیفیت است.

معصوم بیگی افزود: با هدف رعایت و ارتقای حقوق شهروندی متهمان،تحت نظرگاه های سراسر کشور  به دوربین مدار بسته مجهز شدند تا سلسله مراتب  فرماندهی  بتوانند در هر لحظه ای این مراکز را رصد کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: با توجه به موج دوم ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان، متهمان در تحت نظرگاه‌های کلانتری‌ها با رای و نظر مرجع قضائی فقط ۲۴ ساعت بازداشت می‌شوند.

معصوم‌بیگی افزود: سلامت متهمان در تحت نظرگاه های کلانتری با ضد عفونی کردن مستمر محیط و ارائه اقلام بهداشتی به آن ها حفظ می شود.از سوی دیگر چنانچه متهمی بعد از وقت اداری به کلانتری دلالت شود، حسب نظر قاضی کشیک تعیین تکلیف شده و حداکثر با با رای و نظر مرجع قضائی فقط تا ۲۴ ساعت می توانند در تحت نظرگاه کلانتری باشند در این مدت نیز ارائه خدمات بهداشتی همچنان شامل حال افراد متهم می شود.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ادامه داد: این پلیس با توجه به شرایط بحرانی کرونا همواره به اجرای پروتکل های بهداشتی در مراکز انتظامی، کلانتری ها و پاسگاه ها اهتمام داشته و در راستای حفظ سلامت عمومی کارکنان و مراجعان به کلانتری ها اعم از ارباب رجوع و متهمان برابر بخش نامه های ابلاغی اقدام می کند.

سردار معصوم‌بیگی گفتت: کلانتری و پاسگاه ها از امکان پرتردد است براین اساس پذیرش و ارائه خدمات انتظامی و اجتماعی در رده های تابعه پلیس پیشگیری تعطیل بردار نیست لذا طی برنامهریزی انجام شده، کارکنان کالانتری ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ضمن حفظ سلامت خود و ارباب رجوع از گسترش زنجیره انتقال کرونا جلوگیری می کنند.

وی تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع در کلانتری ها با پیشگیری از شیوع کرونا همچنان از جمله اولویت های پلیس پیشگیری در این ایام است لذا پلیس پیشگیری به منظور حفظ سلامت کارکنان کلانتری از ابتلا به ویروس کرونا همچنین رعایت حقوق شهروندی، طی دو مرحله،  کلانتری های سراسر کشور را به دستگاه راکد فلزیاب مجهز کرده تا با جایگزینی شیوه های الکترونیکی در پایش مراجعان، سلامت کارکنان و مراجعان حفظ شود.

معصوم بیگی با اشاره به تمهدیدات پلیسی برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتطامی،  کلانتری ها و پاسگاه ها افزود: در راستای کنترل و مهار این ویروس، تمام مراکز خدماتی دهی این پلیس، خودروهای گشت انتظامی و خودروهای حمل متهم به صورت مدام سم زدایی و ضد عفونی میشود علاوه بر این اقداماتی مثل آموزش چهره به چهره کارکنان، تجهیز کارکنان به اقلام بهداشتی، پایش سلامت کارکنان و مراجعان هنگام ورود و خروج و اهدای اقلام بهداشتی قبل از ورود به محیط های خدماتی و حذف برخی فرایندهای آسیب زا را در دستور کار قرار داریم.

رئیس پلیس پیشگیری گفت: با توجه به تاکید جدی بر رعایت استفاده از ماسک در جامعه و مجامع عمومی توصیه می شود،  مردم همگام و همره با مسئولان با رعایت پروتکل های بهداشتی یاری رسان خادمان سلامت، نظم و امنیت برای ارائه بهترین و بیشترین خدمات در حوزه امنیت و سلامت باشیم.

معصوم بیگی افزود: هم اکنون در کلانتری ها تبادل اطلاعات و پرونده ها تقریبا الکترونیکی انجام می شود اما تبادل دیتا و مسائل پزشکی در ارتباط با سازمان پزشکی قانونی کاملا الکتروینکی است و در زمینه تبادل الکترونیکی با سیستم قضائی پیشرفت های خوبی داشته ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =