معاون فرماندار بروجرد: قطع زنجیره انتقال کرونا با همراهی مردم تحقق می‌یابد

بروجرد - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بروجرد گفت: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با همراهی مردم و هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تحقق می‌یابد.

حسن بلوریان روز دوشنبه در نشست فوق العاده ستاد مدیریت کرونای شهرستان بیان کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان حاد شده و محدودیتهای شدیدتری اتخاذ شده است.

وی افزود: مصوبات ستاد مدیریت کرونا شهرستان در تاریخ ۱۹ مهرماه تا ۹ آبان ماه جاری تمدید شده و در صورت پایدار بودن شرایط امکان تشدید شدن محدودیت‌ها وجود دارد.

وی اظهار داشت: در راستای فرهنگ سازی مقابله با کرونا در هشت ماهه گذشته اقداماتی مناسب و مطلوبی صورت گرفته است ولی برخی از مردم به پروتکل‌های بهداشتی توجه نمی کنند.
معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: وضعیت شیوع کرونا بحرانی و پایدار نیست ولی با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و قرار گرفتن مردم در فضاهای بسته و مسقف و بی خیالی برخی افراد باعث گسترش بیماری میشود. 
شهرام ممدوحی افزود: ازدحام مردم در بانکها، عدم رعایت پروتکل توسط خبازی ها و قنادی ها مشکلاتی به وجود آورده که باید تدابیرلازم برای برطرف کردن آنها به کار گرفته شود. 
وی تاکید کرد: یک بخش برای بیماران کرونایی در بیمارستان آیت الله بروجردی با همان تعداد نیرو اضافه شده ولی در برخی موارد جواب تستهای کرونا با تاخیر داده می شود. 
رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: در چند هفته گذشته ورودی بیماران کرونایی به بیمارستانها تقریبا ۲ برابر شده و پزشک کرونا به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان حضور دارد.

محمد شجاعی اضافه کرد: کنترل بیماری تنها از عهده شبکه بهداشت و درمان شهرستان خارج است و همه دستگاهها باید پای کار باشند. 
معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: راهکار برای زمان بحران بابد در نظر گرفته شود در روزهای اول اقدامات خوبی صورت گرفت ولی اگر الان به بحران برسیم برنامه ای نداریم. 
احمد فلاح اظهار داشت: مردم حاشیه شهر اعتقادی به ماسک ندارند و برای شرایط بحران بابد راهکار اندیشیده شود برای خودمان نیز احساس خطر کنیم.
وی افزود: ناوگان تاکسیرانی می تواند با ۵۰ درصد ظرفیت کار کنند و ناوگان اتوبوسرانی بیشتر نظارت شود.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد بیان کرد: با برگزار کنندگان مراسم عروسی و عزا به شدت برخورد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها