طرح آمران سلامت از سوی هلال احمر چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از آغاز طرح آمران سلامت در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با شعار" جامعه را به رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت می‌کنیم" در این استان خبر داد.

ایرج کیانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای این طرح ۳۰ پایگاه آمران سلامت در مناطق مختلف استان فعال شد و آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

وی اظهار داشت: با توجه به اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری برای کاهش ابتلا به ویروس کرونا و اقناع مردم به رعایت موارد پیشگیری به همراه ابلاغ شیوه‌نامه (طرح آمران سلامت)،این پایگاهها برای توسعه آموزش همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری برمبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی، درمانی از قشر آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با کرونا فعال شده است.

وی گفت: در این راستا همه شعبه‌های جمعیت هلال احمر استان با بکارگیری اعضای جوان و داوطلب عضو جمعیت ،به عنوان آمران سلامت هستند که در قالب تیم‌های سه نفره با برپایی ایستگاه‌های ثابت و سیار در مکان‌های پردد و پر ازدحام از قبیل فروشگاه‌ها، میادین اصلی شهرها، حضور پیدا خواهند کرد و نسبت به آگاه‌سازی مردم در جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اقدام خواهند کرد.

کیانی اظهار داشت:بر همین اساس نیز طرح آمران سلامت از روز دوشنبه تا ۱۵ آبان ماه در استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

۱۵هزار نفر عضو و داوطلب جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =