روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛ رأی‌گیری زیر سایه درگیری و خرابکاری

تهران – ایرنا – هشت روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خرابکاری در روند رأی‌گیری و درگیری میان هواداران کاندیداها کماکان ادامه داشته و دموکرات‌ها تصاحب سنا را در سر دارند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، همزمان با جشن‌های روز هالووین، رئیس‌جمهوری آمریکا دیشب (۴ مهر) در کاخ سفید از مهمانان خردسال و بزرگسال ماسک بر صورت خود پذیرایی کرد و در یوتیوب نیز کلیپی را منتشر کرد که رقیبش را به شوخی به زامبی تشبیه کرده است.

آسوشیتدپرس خبر داد که تاکنون حدود ۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار آمریکایی در رأی‌گیری زودهنگام انتخابات شرکت کرده‌اند که از میان آنان ۵۱ درصد دموکرات و ۳۱ درصد جمهوری خواهند.

از سوی دیگر از شهر بوستون ایالت ماساچوست خبر رسیده که یکی از صندوق‌های اخذ رأی ساعت ۴ صبح دیروز به‌وقت محلی آتش زده شد. این صندوق‌ها مانند صندوق پست در مناطق مختلف شهرهایی که در آن‌ها رأی‌گیری پستی در جریان است نصب‌ شده و بدون محافظ هستند.

از بین ۱۲۲ برگه رأی داخل این صندوق حدود ۴۰ برگه رأی از بین رفته‌اند. شهرداری بوستون با رأی‌دهندگانی که آراء آنان از بین رفته است تماس خواهد گرفت تا تصمیم بگیرند که برایشان رأی خام دیگری ارسال شود یا اینکه به صورت حضوری در روز انتخابات رأی خواهند داد.

دیشب و در جریان گذر کارناوال یهودیان هوادار ترامپ از محلات نیویورک، درگیری‌هایی میان موافقان و مخالفان رئیس‌جمهوری آمریکا درگرفت. به نوشته آسوشیتدپرس، برخی از معترضان به صدها خودرویی که با پوسترهای تبلیغاتی ترامپ و پرچم آمریکا تزئین شده بودند، تخم‌مرغ یا سنگ پرتاب کرده و با هواداران ترامپ درگیر شدند. پلیس نیویورک چند نفر را بازداشت کرده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به سی ان ان گفت که اگر دموکرات‌ها اکثریت مجلس آینده را در انتخابات پیش رو حفظ کنند، برای کسب ریاست مجلس نامزد خواهد شد. وی تأکید کرد که هم‌حزبی‌هایش باید به فکر تصاحب مجلس سنا نیز باشند. جمهوری‌خواهان ۶ سال است که اکثر کرسی‌های این نهاد قانون‌گذاری را در اختیار دارند.

هشت روز مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰، نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جو بایدن نامزد دموکرات‌ها همچنان رقیب پیشتاز است و مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت همه‌گیری کرونا دو موضوع مهم از نظر حامیان او را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =