۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 84088689
۱ نفر

برچسب‌ها

بورس همچنان بر مدار اصلاح

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۷ هزار ۴۷۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۷۸۰ واحد کاهش به ۳۸۴ هزار و ۳۴۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۳۱ واحد افت به ۲۵۱ هزار و ۷۷۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۴ هزار و ۱۹ واحد و شاخص بازار دوم ۴۹ هزار و ۹۳۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۴۲ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۹ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۴۴ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۴۲ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ۳۶ واحد، تایدواتر خاورمیانه (حتاید) با ۲۵ واحد، صنایع شیمیایی سینا (شسینا) با ۲۰ واحد و خوراک دام پارس (غدام) با ۱۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۱۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۷۰۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۵۱۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۱۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۲۴۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۰۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۱۵۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۱۰۹ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۶۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۲۰ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۹۱ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص ثبت کردند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سرمایه گذاری سیمان تامین، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، صنعتی زر ماکارون، ملی صنایع مس ایران، تامین سرمایه امین و سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۲۹ میلیون و ۷۱۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۰۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۴۷۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۳۹۰ هزار برگه سهم به ارزش ۲۵ هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه سامان (بساما)، جنرال مکانیک (رنیک)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی ارومیه (شاروم)، بیمه معلم (ومعلم)، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید (گوهران) و شرکت صنایع غذایی مینو شرق (غمینو) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

به گزارش ایرنا، بورس در هفته ای که گذشت برخلاف پیش بینی کارشناسان که اعلام کرده بودند معاملات این بازار در مسیر صعودی قرار می گیرد، حرکت خود را با روند نزولی آغاز کرد و در ادامه روند نزولی بورس در سه ماه گذشته، روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد.  

روند بورس در نخستین روز معاملات هفته گذشته  تحت تاثیر ادعای افزایش نرخ سود بانکی، منفی آغاز شد که به مرور و با گذشت نیمی از معاملات بازار، شاهد شتاب در روند نزولی شاخص بورس بودیم.

اخبار مرتبط

 • شاخص بورس کاهشی شد

  شاخص بورس کاهشی شد

  تهران- ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۲۳ هزار و ۲۰۹ واحد افت داشت که در نهایت…

 • شاخص بورس منفی شد

  شاخص بورس منفی شد

  تهران– ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۱۷ هزار و ۵۶۰ واحد افت داشت که در نهایت…

 • افت ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس

  افت ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس

  تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۴۷ هزار ۱۰۴ واحد افت داشت که در نهایت…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =