طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی کرونا در البرز اجرا شد

کرج - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان البرز اعلام کرد که طرح آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی کرونا برای سه هزارو۸۶۶ شهروند البرزی به صورت الکترونیک و فضای مجازی اجرا شد.

 اسدالله حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد از طریق فضای مجازی  با راه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی درشرایط کرونایی  آشنا شدند. 

وی با تاکید بر ادامه این طرح در فضای مجازی بیان داشت: در اجرای این طرح پس از نیازسنجی آسیب محله،  آموزش و آگاه سازی ،  شبکه سازی در اجتماع محلی مد نظر قرار گرفت. 

مدیر کل بهزیستی البرز گفت:  اجرای طرح ، نقش موثری در آگاهی بخشی به افراد مستعد مشکلات روحی و پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خشن در محیط زندگی دارد.

وی افزود: بر این اساس  با رویکرد پیشگیری از خودکشی و ارتقا سطح دانش و مهارت تسهیل گران و کارشناسان پایگاه های سلامت اجتماعی، کلیپ های آموزشی در فضای مجازی و آموزش از راه دور مورد توجه قرار گرفته است. 

  حیدری یاد آورشد: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه آموزش تسهیل گران از دیگر اقدامات موثر در این زمینه  است.  

مدیر کل بهزیستی البرز گفت: همچنین طرح تسهیل دلبستگی ایمن بین مادر و کودک در راستای ارتقاء سلامت روان کودکان بویژه در مناطق محروم وآسیب خیز از طریق آموزش زنان باردار و پیگیری و آموزش تا سه سال  با توجه به شیوع کرونا آموزش به صورت غیر مستقیم و از طریق فضای مجازی ارایه خواهد شد.

بیش از ۵۰ هزار مددجو و معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی البرز هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =