نانوایان خلخالی در رعایت پروتکل‌های مقابله با کرونا ضعیف عمل کردند

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: رعایت پروتکل‌های پیشگیرانه از کرونا در بین صنف نانوایی‌های این شهرستان ضعیف بوده و در مقایسه با سایر صنوف در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز دوشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: در حالی که برابر با دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و با توجه به سطح بالای فعالیت نانوایان در تماس با مردم و تاثیر آن در افزایش و یا کاهش بیماری کرونا ، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این واحدها باید بیش از همه صنوف باشد ولی وضعیت موجود حاکی از بی‌توجهی بیشتر نانوایان به این موارد از جمله خودداری از استفاده از ماسک در محل کار و زمان پخت نان است.

وی گفت: نانوایان بلحاظ شرایط شغلی و تامین قوت غالب مردم جامعه بیشترین ارتباط روزانه را با مراجعان دارند ولی کمترین توجه به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در بین قشر نانوای این شهرستان است.

وی اظهارداشت: موارد بهداشتی خارج از شرایط کرونایی جامعه نیز از جمله رعایت بهداشت فردی نیز از سوی برخی از نانوایان خلخال رعایت نمی‌شود و این امر ناشی از ضعف عملکرد و نظارت مسوولان بهداشتی در انجام وظایف ذاتی و کنترل و نظارت بهداشت محیط کار نانوایی‌ها است.

رییس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال همچنین افزود: علاوه بر وجود ضعف در نظارت‌های بهداشتی بر نانوایی‌ها نحوه عملکرد گروه‌های بازرسی مشترک نیز از نحوه فعالیت نانوایی‌ها قابل قبول نبوده و هیچ یک از بازرسی و نظارت‌ها منجر به نتیجه نشده و خروجی مثبت ندارد.

او با بیان اینکه بازرسی و نظارت باید بصورت هدفمند و مستمر از نانوایی‌ها باشد گفت: نتیجه کارگروهی و نظارتی زمانی در جامعه ملموس می‌شود که اعضای گروه بازرسی مشترک اقدام به تشکیل پرونده تخلف در زمینه‌های بهداشتی و اقتصادی برای صاحب واحد نانوایی کنند، در غیر این صورت این گونه بازرسی‌ها تنها افزایش تخلفات و بی‌توجهی به موارد بهداشتی در نانوایی‌ها را دامن خواهد زد.

فرماندار خلخال تشریح کرد: اعضای گروه‌های بازرسی ملزم به کنترل بهداشتی ، ساعت شروع و پایان پخت نان و زمان کار ،انبار و موجودی آرد نانوایی‌ها بوده و از راهکارهای قانونی برای مقابله با تخلفات از جمله اعمال جریمه نقدی ،کسر سهمیه آرد ماهانه ،پلمب و لغو پروانه محل کسب نانوایی استفاده کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها