رعایت نکات بهداشتی مقابله با کرونا در سمنان بالاتر از میانگین کشور است

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به منظور پیشگیری و قطع زنجیره انتقال کرونا در استان بر اساس تحقیقات انجام شده بالاتر از میانگین کشور است.

قاسم شریفی روز دوشنبه در نشست کمیته بازرسی و نظارت ستاد کرونا استان سمنان در سالن اجتماعات کوثر استانداری ابراز داشت: افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا و بررسی آمار میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان سمنان نشان می‌دهد که غفلت از رعایت نکات بهداشتی موجب شیوع کرونا شده است.

وی ادامه داد: در استان سمنان و کشور شاهد کاهش رعایت شیوه‌نامه‌ی بهداشتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا هستیم و همین موضوع عامل اصلی ایجاد موج جدید شیوع کرونا است.

وی اضافه کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا از سوی آحاد جامعه و دستگاه‌های اجرایی یک ضرورت است و باید جدی گرفته شود.

شریفی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی که در رعایت شیوه‌نامه بهداشتی کوتاهی کنند به مردم و مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی بیان کرد: ۷۰ تا ۹۰ درصد دستگاه‌های اجرایی شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند ولی برای قطع زنجیره انتقال کرونا تمام دستگاه باید اهتمام ویژه به رعایت نکات بهداشتی داشته باشند و تا جای ممکن از بستر دولت الکترونیک برای انجام دورکاری استفاده کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان   تصریح کرد: شهرداری‌ها بر اجتماع مردم در آرامستان‌ها  برای قطع زنجیره انتقال کرونا نظارت جدی داشته باشند و برنامه ریزی شود آیین‌ها در آرامستان‌ها با کمترین تجمع و حضور حداقلی برگزار شود.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند تا جای ممکن نشست‌ها به صورت غیرحضوری و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شود.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان   اظهار داشت: اولین و مهمترین کار در پیشگیری از شیوع کرونا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و باید این نکته مهم بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه گفت: تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۹۶ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته( روز شنبه تا یکشنبه)، ۲۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: استان سمنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =