مطالبات بانک‌های استان قزوین بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال است

قزوین - ایرنا - دبیر کمیسیون بانک‌های استان قزوین گفت: میزان مطالبات بانک‌های استان ۱۱ هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال است که بخش مهمی از آن به حوزه تولید و صنعت اختصاص دارد.

علی یزدان دوست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان مطالبات مربوط به ۱۸ بانک عضو کمیسیون بانک‌های استان بوده که امسال این میزان نسبت به سال گذشته با ۴.۱۶ درصد کاهش روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه این میزان مطالبه برای استانی مانند قزوین مناسب نیست، تصریح کرد: این در حالی است که بانک‌های عامل با وجود این میزان مطالبه‌گری، تمام سعی و تلاش خود را دارند تا بتوانند با ارایه راهکار و تسهیلات مورد نیاز از تعطیلی و غیرفعال شدن بسیاری از واحدهای تولیدی سطح منطقه خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: این میزان مطالبه اگر توسط بانک‌ها وصول و دوباره و در قالب تسهیلات به بازار وارد شود و یا بتوانیم با آن مشکلات حوزه تولیدی و صنعتی را برطرف کنیم بدون شک انقلابی در بخش‌های مختلف را نیز شاهد خواهیم بود.

یزدان دوست یادآور شد: این در حالی است که میزان منابع بانکی استان ۲۲۳ هزار میلیارد ریال است و تاکنون ۲۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در حوزه‌های مختلف از جمله قرض الحسنه، خدمات بازرگانی، کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و صادرات پرداخت شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =