رقابت‌های انتخابی اوزان باقی‌مانده کشتی آزاد برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - زمان برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در ۷ وزن باقی‌مانده از سوی فدراسیون اعلام شد. این رقابت، ۱۵ آبان در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، نفرات برتر این پیکارها جواز حضور در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ در بلگراد پایتخت صربستان را کسب خواهد کرد. رقابت‌های جهانی صربستان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها بدون تماشاگر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و فدراسیون کشتی تمام تلاش خود را برای پخش مستقیم آن از رسانه ملی خواهد کرد.

بر همین اساس کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد با ارسال نامه‌ای از رییس فدراسیون خواست که مسابقات انتخابی در ۷ وزن باقی‌مانده را برگزار کند.  

اسامی و نفرات رقابت‌های انتخابی در ۷ وزن باقیمانده براساس نامه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:

۱- رضا اطری نفر پنجم مسابقات جهانی قزاقستان و کسب سهمیه المپیک.

۲- علیرضا سرلک نفر اول جام تختی (سال ۹۸) و عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا.

۳- رحمان عموزاد خلیلی نفر اول مسابقات جهانی نوجوانان.

۴- نادر حاج‌آقانیا نفر اول مسابقات انتخابی جام تختی (سال ۹۸) که به دلیل صدور نشدن لایسنس از طرف فدراسیون امکان حضور در جام تختی را پیدا نکرد (منتخب کادر فنی).

در این وزن مسابقات به صورت دوره‌ای و دو حذفی برگزار می‌شود.

۶۱ کیلوگرم:

۱- بهنام احسان‌پور نفر سوم مسابقات جهانی قزاقستان (۲۰۱۹).

۲- مجید داستان قهرمان کشور در سال ۹۸ و عضو تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا (۲۰۲۰).

در این وزن بهنام احسان‌پور و مجید داستان با یکدیگر مسابقه خواهند داد.

۷۰ کیلوگرم:

۱- یونس امامی نفر سوم مسابقات جهانی قزاقستان (سال ۹۸).

۲- امیرحسین حسینی نفر اول جام تختی (سال ۹۸) و نایب قهرمان آسیا (۲۰۲۰).

۳- عرفان الهی نفر دوم مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان و منتخب کادر فنی.

در این وزن ابتدا امیرحسین حسینی با عرفان الهی کشتی گرفته و نفر برنده به دیدار یونس امامی می‌رود.

۸۶ کیلوگرم:

۱- حسن یزدانی نفر اول مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۹) و کسب سهمیه المپیک.

۲- کامران قاسم‌پور نفر اول مسابقات قهرمانی امیدهای جهان (۲۰۱۹)
۳- احمد بذری نفر دوم مسابقات قهرمانی آسیا (۲۰۲۰) نفر اول جام تختی (سال ۹۸).

در این وزن ابتدا کامران قاسم پور با احمد بذری کشتی گرفته و نفر برنده به مصاف حسن یزدانی می رود.

۹۲ کیلوگرم:

۱- محمدجواد ابراهیمی قهرمان و نفر اول مسابقات قهرمانی آسیا (۲۰۲۰) و نفر اول جام تختی (سال ۹۸).

۲- حسین شهبازی نفر دوم مسابقات جام تختی (سال ۹۸).

۳- محمدحسین میرباغبان نفر سوم مسابقات جام تختی (سال ۹۸).

۴- حسین جلالی‌نژاد نفر سوم سمابقات جام تختی (سال ۹۸).

۵- ارشک محبی منتخب کادر فنی با درخواست هیأت کشتی استان کرمانشاه.

در این وزن ابتدا شهبازی، میرباغبان، جلالی‌نژاد و ارشک محبی براساس قرعه در ۲ گروه قرار گرفته و پس از تعیین نفرات اول هرگروه آن‌ها با هم کشتی گرفته و سپس نفر برنده به دیدار محمدجواد ابراهیمی می‌رود.

۹۷ کیلوگرم:

۱- مجتبی گلیج نفر اول مسابقات قهرمانی آسیا (۲۰۲۰) نفر اول جام تختی (سال ۹۸).

۲- محمدحسین محمدیان حضور در جام ساساری (دارای رنکینگ) با مجوز کادر فنی و قهرمانی با شکست دادن اسنایدر (قهرمان المپیک و جهان) در جام فوق.

۳- علی شعبانی حضور در تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان- نفر سوم جام تختی (سال ۹۸).

در این وزن مدعیان به صورت دوره‌ای با هم مبارزه می‌کنند.

۱۲۵ کیلوگرم:

۱- پرویز هادی نفر اول جام تختی (سال ۹۸)، نفر اول مسابقات انتخابی جهت اعزام به مسابقات جهانی (به دلیل آسیب دیدگی اعزام نشد).

۲- یدالله محبی نفر سوم جام تختی (سال ۹۸) عضو تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان و کسب عنوان پنجمی و سهمیه المپیک.

۳- امیرحسین زارع نفر اول مسابقات قهرمانی امیدهای جهان (۲۰۱۹) نفر اول جام ساساری (رنکینگ‌دار).

۴- امین طاهری نفر دوم جام تختی (سال ۹۸)

۵- عباس فروتن نفر سوم جام تختی (سال ۹۸) نفر اول مسابقات قهرمانی جوانان جهان (۲۰۱۹).

در این وزن ابتدا امین طاهری با عباس فروتن مسابقه داده و نفر برنده به جمع پرویز هادی، یدالله محبی و امیرحسین زارع اضافه شده و به صورت دوره‌ای و دو حذفی با هم به مبارزه می‌پردازند.

شرایط وزن کشی و مسابقات:

وزن‌کشی با دو کیلوگرم ارفاق در ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح و مسابقه رأس ساعت ۱۱ صبح برگزار می‌شود. ضمنا با توجه به کیفیت مسابقات و شرایط آن امکان برگزاری مجدد کشتی در اوزان مختلف با نظر کمیته فنی وجود دارد.

مسابقه انتخابی وزن ۷۴ کیلوگرم طبق اعلام قبلی روز پنجشنبه ۸ آبان ماه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =