مردم رعایت موازین بهداشتی را برای مهار کرونا جدی بگیرند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: مردم برای مهار و کنترل موج سوم بیماری کرونا باتوجه به خطرناک شدن و سرعت بالای این بیماری ویروسی، موازین و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

مرادعلی تاتار روز دوشنبه در حاشیه اهدای کمک های مومنانه تشکل مردمنهاد «امید حامی قصرشیرین» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،افزود: باتوجه به همه گیری این بیماری ویروسی مردم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند تا شاهد خسارات جبران ناپذیر این بیماری خطرناک نباشیم.

وی اظهارداشت: مردم باید در منازل خود بمانند و حتما در بیرون از منزل از ماسک استفاده کرده و از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین اضافه کرد: ستاد بازرسی کرونا بر واحدهای صنفی و همین طور ادارات و دستگاه‌های مختلف نظارت دارد و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می‌کند.

تاتار گفت: محدودیت‌های کرونایی در قصرشیرین تا اطلاع ثانوی شامل بسته‌شدن درب آرامستان‌ها، ممنوع شدن اعلام مجالس ترحیم و خاکسپاری در فضای مجازی و کانال ها و شبکه‌های اجتماعی، پرهیز از تجمع و عدم برگزاری مجالس عزاداری و شادی، اجباری شدن ماسک در ادارات و اماکن عمومی و برخورد با متخلفان سلامت مردم در شهرستان اجرا شده است.

وی همچنین از توزیع ۱۰۰ میلیون ریال کمک های مومنانه تشکل مردم نهاد امید حامی قصرشیرین به افراد نیازمند خبر داد و اظهارداشت: سازمان های مردم نهاد بازوان توانمند دولت هستند و در شرایط بد اقتصادی که با وجود تحریم های ظالمانه، مشکلاتی بر مردم تحمیل شده و با وجود سختی های ناشی از کرونا و محدودیت های این بیماری سازمان های مردم نهاد پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برای شناسایی افراد نیازمند و جمع آوری کمک های خیرخواهانه به مردم هستند.
وی با تقدیر از مسوول و اعضای این سازمان مردم نهاد گفت: در این شرایط که مردم مشکلات زیادی از نظر اقتصادی متحمل می شوند این یک حرکت خداپسندانه و بسیار ارزشمند است.
در این مراسم ۱۰۰ میلیون ریال کمک مومنانه سازمان مردم نهاد امید حامی قصرشیرین بین پنج خانواده توزیع شد.
شهرستان قصرشیرین ۱۴ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه های مختلف دارد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

۸۴۹ نفر مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، گفت: هم اکنون ۸۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

«مهدی محمدی» روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اکنون تعداد ۱۳۶ نفر از بیماران، بدحال بوده و در بخش‌های آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند و ۴۰ نفر با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

به گفته او، ۳۲ درصد از این بیماران در شهرستان‌های استان و ۶۸ درصد نیز در شهر کرمانشاه بستری هستند.

وی در ادامه در مورد آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز گذشته، گفت: در این مدت ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۳۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.