بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع عملیات عمرانی در بانه انجام شد

سنندج - ایرنا - سرپرست شهرداری بانه گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر(هفت ماه)، بیش از ۱۲۰ هراز مترمربع عملیات عمرانی از جمله لکه‌گیری و آسفالت معابر این شهر انجام شد.

به گزارش ایرنا، سروه قادرخانزاده روز دوشنبه بر تلاش شهرداری برای توزیع عادلانه خدمات عمومی شهری در همه محلات تاکید کرد و اظهار داشت: در این مدت، هفت معبر بزرگ و کوچک ترمحلات شهر احداث یا تکمیل شده است.

وی افزود: تکمیل و آسفالت لاین دوم و معابر ۱۲ متری بلوار کردستان، احداث خیابان ۱۸ متری زمین‌های محمدی، شهرک لاله، محله احمدآباد، محله بیستون، شهرک بختیاری و احداث رفیوژ بلوار سقز بخشی از اقدامات شهرداری است.

اجرای ۶۵ هزار مترمربع روکش و لکه گیری آسفالت معابر اصلی و فرعی، بیش از ۳۵ هزار مترمربع بتُن‌ریزی معابر، احداث پارک های شهرک بختیاری و جنب جایگاه CNG دانیال به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع، اجرای چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع جدول گذاری در معابر و فضاهای سبز شهری و بازسازی و احداث چهار هزار مترمربع پیاده‌رو از دیگر فعالیت‌هایی است که سرپرست شهرداری بانه به آن اشاره کرد.

قادرخانزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تشویق شهروندان برای اخذ پروانه ساختمانی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، از طرح پیشنهادی شهرداری به شورای اسلامی این شهر مبنی بر لحاظ کردن ۲۰ درصد تخفیف برای شهروندان قانونمند خبر داد.

وی به صدور و تمدید ۲۴۰ پروانه ساختمانی، ۷۹ پروانه تخریب، حصارکشی و تعمیر، صدور ۱۱ فقره پایان کار و تخریب ۹۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در سال جاری اشاره کرد و گفت: مجموع درآمدهای شهرداری در سال جاری ۲۳۲ میلیارد ریال بوده که شامل عوارض صدور پروانه ساختمانی، درآمد اجاره املاک و مستغلات، جرایم کمیسیون‌های ماده ۷۷ و ۱۰۰ است.

سرپرست شهرداری بانه یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، ۹ مورد معبر متروکه به ارزش یک میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال واگذار و ۶۰ باب از مغازه های شهرداری هم رفع تصرف شده است.

قادرخانزاده مهمترین اقدامات حقوقی را هم صدور ۹ فقره حکم قضایی به نفع شهرداری و به طرفیت اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام کرد و افزود: پیگیری ۱۰ میلیارد ریال دعاوی مربوط به چک و ۲۰۰ میلیارد ریال دعاوی مربوط به آرای تبصره ۴ و کمیسیون ماده ۱۰۱ قانون شهرداری، از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع خدمات الکترونیکی شهرداری بانه در راستای شفاف‌سازی، گفت: در این مدت توسعه، تعمیر و تجهیز تاسیسات برق و آب و اقداماتی در راستای ضدعفونی، پاکسازی و زیباسازی محیط شهری انجام شد.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =