۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 84088592
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود نظارتی مجلس به بازار خودرو

تهران- ایرنا-نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در حوزه وظیفه نظارتی به وضعیت بازار خودرو وارد شده است.

«محمدتقی نقدعلی» در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس در نطق میان دستور با یادآوری روایتی از امام علی(ع) مبنی بر «حق شما به گردن من خیرخواهی برای شما و دیگری کامل ادا کردن حق شما از بیت‌المال و آموزش شما تا جاهل نمانید و تربیت شما تا دانا شوید، اظهارکرد: در نگاه امیر مومنان دو تکلیف مهم معیشتی و تربیتی- فرهنگی از مهمترین تکلیف منحصر به فرد حاکمیت است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی افزود: کارگزاران نظام دینی و مشخصا کارگزاران اجرایی باید بدانند کوتاهی در این دو وظیفه به ویژه درباره معیشت و اشتغال، مواخذه الهی و مذمت نزد مردم را به همراه خواهد داشت.

نقدعلی با بیان اینکه بیشترین مراجعات مردمی به دفاتر نمایندگان درباره مشکل مسکن، شغل، ازدواج و امکانات رفاهی است، افزود: امروز ضعف مدیریت در عرصه‌های اقتصادی که بعضی از آنها را به‌صورت میدانی بازدید کرده‌ام، شامل ضعف در توزیع نهادهای دامی تحت عنوان سامانه بازارگاه، ضعف در توزیع فولاد تحت عنوان سامانه بهین‌یاب که محل رانت فولادی شده و ضعف در توزیع خودرو که موجب سوء‌استفاده عده‌ای رانت‌خوار در عرصه خودرو شده است.

وی تصریح کرد: مجلس در حوزه وظیفه نظارتی به وضعیت بازار خودرو وارد شده است و از دولت تقاضا دارد دستورات مجلس را جدی بگیرد و به این قصه پایان دهد.

سوال و استیضاح حق مجلس است اما توهین خیر

نقدعلی با بیان اینکه سوال و استیضاح حق مجلس است اما توهین خیر، خطاب به رهبر انقلاب گفت: ما به امر شما تمکین می‌کنیم اما به رییس جمهوری هم می‌گوییم اگر توهین به شما ممنوع است، توهین به ساحت مقدس معصومین به طریق اولی ممنوع‌تر است.

وی یادآور شد: پس بیایید اکنون که مورد مهر و عطوفت امام جامعه قرار گرفتید، دست از حاشیه‌سازی و تحریف بردارید و مشکلات معیشتی، مسکن و ازدواج جوانان را در این فرصت باقی‌مانده وجهه همت خود کنید و این لطف امام جامعه که ضربه‌گیر اعتراضات مردمی شد و خود را سپر بلای شما کرد،  قدر بدانید.

موضوع توزیع آب مسأله ملی است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با اشاره به مسئله جدی آب در کشور به عنوان موضوع ملی اضافه کرد: نگاه به توزیع آب نباید به شکل منطقه‌ای باشد. در نگاه مردم استان اصفهان، خوزستانی و یزدی و چهارمحال و بختیاری همه هموطن و لایق بهترین خدمت‌ها هستند.

نقدعلی ادامه داد: امروز اگر مردم چهارمحال و بختیاری مشکل آب شرب دارند، مردم اصفهان هم به دلیل عدم توجه به طومار چند صدساله توزیع آب شیخ بهایی، عدم رعایت حقابه تالاب گاوخونی، بارگذاری نابجا بر روی آبریز زاینده‌رود و عدم جبران آن با وجود تعهدات جبران، کشاورزی‌ در شرق و غرب استان نابود شده و مردم حتی در مرکز استان با مشکل آب شرب مواجه شده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز در حالات عادی بیش از ۳ میلیارد متر مکعب آب به خلیج فارس از سرشاخه‌های کارون می‌ریزد. ما نمایندگان با همراهی و کارشناسی دقیق می‌توانیم گفت ‌وگو کنیم. کما اینکه نمایندگان اصفهان با نمایندگان چهارمحال و بختیاری کنار هم نشسته‌ایم همه باید درباره تشکیل هیات کارشناسی بی‌طرف تمکین کنیم.

این نماینده مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: اگر مردم بروجن باید از حوزه آبریز زاینده رود سیراب شوند، باید طرح بهشت‌آباد هم طی کارشناسی دقیق برای جبران برداشت‌هایی که از حوزه آبریز زاینده‌رود شده و تکلیف و تعهد اجرا نشده دولت است، به اجرا درآید. البته با کارشناسی، وفاق و توافق ما نمایندگان این کار باید انجام شود. نباید کار را میان مردم کشاند، قصه آب ملی است و امروز انتقال آب از شمال به سمنان، از کرمانشاه به ایلام و از چهارمحال و بختیاری به اصفهان و دیگر نقاط کشور، ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha