دورافتاده‌ترین روستای شاهین‌دژ صاحب مدرسه شد

مهاباد- ایرنا- روستای "اوچ دره" از توابع بخش مرکزی شاهین‌دژ با کمک و مشارکت ۴۰ خیر در قالب طرح "آجر به آجر" صاحب مدرسه شد.

مدیر آموزش و پرورش شاهین‌دژ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای طرح سراسری "آجر به آجر" یک باب مدرسه یک کلاسه برای مقاطع ابتدایی توسط بنیاد "بشر دوستانه هنر معماری" در روستای "اوچ دره" این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

سیاوش اسعدی افزود: مدرسه "استاد شهریار" در زمینی به مساحت ۱۳۰ متر مربع و با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مجهز به خوابگاه و اتاق گرمایشی معلم، پکیج برقی و امکانات رفاهی و به‌روز بوده که با هدف توسعه فضای آموزشی افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه این روستا ۱۴ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی دارد، اضافه کرد: قبل از افتتاح این مدرسه دانش‌آموزان این روستا در کانکس تحصیل می‌کردند که با همت خیران، شرایط برای تحصیل در مدرسه با امکانات مناسب فراهم شد.

اسعدی اظهار داشت: هم‌اکنون از ۱۶ مدرسه کانکسی در این شهرستان تنها ۶ مدرسه باقی مانده تا نسبت جابه‌جایی و رفع مشکل آن اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش شاهین‌دژ اضافه کرد: ۶۰ درصد فضاهای آموزشی در سطح این شهرستان نیاز به بازسازی دارد که در صورت تامین منابع نسبت به مقاوم‌سازی آن اقدام خواهد شد.

شاهین‌دژ با ۲۲۸ مدرسه شهری و روستایی دارای ۱۵ هزار دانش‌آموز است.

طرح "آجر به آجر" با هدف توسعه و تجهیز مدارس کشور به ویژه در مناطقی که با کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستند، راه‌اندازی شده است؛ فرهنگ‌سازی و توجه به مدرسه‌سازی در میان اقشار مختلف مردم از مهمترین مقوله طرح آجر به آجر به شمار می‌رود که با مشارکت نهادها، شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی در امر مدرسه‌سازی و حتی مشارکت و حمایت‌های ایرانیان خارج از کشور، مدرسه‌سازی توسعه خواهد یافت.

در این طرح می‌توان از ظرفیت مردمی و مشارکت خرد در زمینه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استفاده کرده و این موضوع به عنوان یک فرهنگ اجتماعی بین همه اقشار جامعه ترویج یابد.

 کمپین آجر به آجر با مشارکت جامعه خیران مدرسه‌ساز و با هماهنگی سازمان تجهیز و نوسازی کشور به منظور ساخت یا تجهیز مدارس تشکیل شده است.

سایت آجر به آجر و سامانه #۲۴* امکان دریافت کمک‌های مردمی به صورت آنلاین را فراهم آورده تا مشارکت همه مردم در این پویش آسان‌تر شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =