تغییر وزن دارنده برنز کشتی آزاد جهان بعد از پیکارهای صربستان

تهران - ایرنا - دارنده مدال برنز پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان در وزن ۷۰ کیلوگرم گفت: بعد از پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ در صربستان قصد دارم در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم کشتی بگیرم.

«یونس امامی» آزادکار تیم ملی ایران در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان در حالی سال گذشته به مدال برنز وزن ۷۰ کیلوگرم دست یافت که با ناداوری از رسیدن به فینال بازماند. این آزادکار اهل شهریار همچنین مدال نقره نوجوانان، ۲ مدال برنز جوانان و زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد.

او سال گذشته پس از پیکارهای جهانی با هماهنگی به مربیان به وزن ۷۴ کیلوگرم تغییر وزن داد و حتی در رقابت‌های بین‌المللی ایتالیا برای نخسیتن مرتبه در وزن ۷۴ کیلوگرم حضور یافت.

اما شیوع ویروس کرونا همه برنامه‌های این آزادکار آینده‌دار تیم ملی را برهم زد و بازی‌های المپیک توکیو با تعویق مواجه شد. او قصد دارد امسال را نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم در پیکارهای جهانی و در صورت انتخاب، کشتی بگیرد.

امامی روز دوشنبه در این خصوص گفت: بعد از رقابت‌های جهانی می‌خواهم در وزن ۷۴ کیلوگرم به میدان بروم و خود را برای حضور در المپیک آماده کنم که امیدوارم بتوانم در این مورد موفق باشم.

وی اظهار داشت: برگزاری انتخابی خیلی خوب است چرا که باعث انگیزه بین کشتی‌گیران می‌شود، قرار است تا آخر این اردو تاریخ مسابقات و نفرات حاضر در انتخابی مشخص شود و من آمادگی کامل را دارم که در وزن ۷۰ کیلوگرم به مصاف حریفان خود بروم.

دارنده مدال برنز جهان ادامه داد: خدا را شکر بعد از چند ماه دوری از تمرینات، دوباره اردوها شروع شد و توانستیم تا حدودی عقب‌افتادگی که از قبل داشتیم چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ آمادگی جسمانی جبران کنیم و به یک آمادگی نسبی دست یابیم.  

وی گفت: برگزاری لیگ نیز کار بزرگی بود که فدراسیون کشتی در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و دوری کشتی‌گیران از مسابقات انجام داد و برای همه کشتی‌گیران چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ فنی و آمادگی جسمانی خوب بود. قبل از لیگ تمرین داشتیم اما نه به آن صورت که خودمان می‌خواستیم چراکه در شرایط خاصی قرار داشتیم و با هرکسی نمی‌توانستیم تمرین کنیم اما برگزاری لیگ و سوت آغاز مسابقات،  کمک کرد که بفهمیم کجای کار قرار داریم.

امامی در پایان در خصوص قول‌هایی که مسوولان شهریار به وی داده بودند خاطرنشان کرد: آن‌ها به قولشان عمل نکردند و در این چند سال هیچ کاری برای من انجام نداند و من نیز دیگر به آن‌ها کاری ندارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =