پدافند غیرعامل نقش حیاتی در مقابله با انواع تهدیدهای احتمالی دارد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین پدافند غیرعامل را دارای نقش حیاتی و مهم در مقابله با انواع تهدیدهای احتمالی دانست و گفت: داشتن رویکرد هوشمندانه برای تقویت این حوزه بسیار ضروری است.

به گزارش ایرنا، هدایت‌الله جمالی‌پور روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی پدافند غیرعامل استان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل سند بالادستی و راهبردی محسوب شده و موضوعاتی که در آن مطرح می‌شود، برنامه‌های راهبردی و عملیاتی در سطح کلان به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: سازمان پدافند غیرعامل در برخی کشورها دارای عمری ۶۰ تا ۷۰ ساله هستند و در بسیاری از کشورهای جهان این مساله به برنامه‌های استراتژیک سیاسی و دفاعی تبدیل شده و در کشور ما نیز برای صیانت از منابع موجود در برابر تهدیدات دشمنان پدافند غیرعامل فعالیت خود را از سال ۸۲ آغاز کرده است.

جمالی‌پور اضافه کرد: امروز در شرایطی هستیم که با توجه به تهدیدات دشمن در حوزه‌های مختلف، رعایت اصول پدافند غیرعامل برای ما یک اصل حیاتی به شمار می‌رود و دستگاه‌های اجرایی نیز باید تهدیدات حوزه کاری خود را شناسایی و بانک جامع اطلاعاتی داشته باشند.

به گفته استاندار قزوین، در طرح جامع پدافند غیرعامل تمام فرصت‌ها و دارایی‌های استان در کنار تهدیدات و چالش‌ها مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار گرفته است.

وی طرح جامع پدافند غیرعامل را نقشه راهی برای مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی دانست و تصریح کرد: این طرح در قزوین تکمیل‌ شده و در حال بررسی نهایی آن هستیم.

جمالی‌پور خاطرنشان کرد: با تصویب و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل به دنبال شناخت ضعف‌ و آسیب‌پذیری‌ها هستیم و دستگاه‌های اجرایی با توجه به اشرافی که در حوزه مورد نظر دارند، می‌توانند کمک قابل توجهی در ارایه این طرح مهم داشته باشند.

استاندار قزوین با بیان اینکه پدافند غیرعامل تضمین کننده امنیت زندگی مردم نیز هست، افزود: قزوین در حوزه تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه‌ و کارگروه‌های تخصصی پدافند غیرعامل از استان‌های پیشتاز بوده و کارهای ویژه زیادی در منطقه اجرا شده است.

پنجم تا دوازدهم آبان‌ماه، هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =