پویش مردمی در سودان علیه سازش با رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - فعالان شبکه‌های اجتماعی سودان علیه عادی سازمان مناسبات این کشور با رژیم اشغالگر قدس یک پویش مردمی به راه انداخته‌اند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری « الخلیج الجدید»، فعالان فضای مجازی در سودان برای این پویش خود شعار " صلح هرگز ، مذاکره هرگز ، به رسمیت شناختن هرگز " را برگزیدند.  

مرکز هماهنگ کننده پویش مردمی علیه عادی‌سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با به رسمیت شناختن هرگونه اشغالگری مخالف است و آن را یک جرم تلقی می‌کند.

مرکز یاد شده، شورای انتقالی حاکمیت در سودان را متهم کرد که با پیشبرد توافق صلح با رژیم صهیونیستی از قلمرو اختیارات و حوزه وظایف خود خارج شده است.

بیانیه مزبور نسبت به خطر ناشی از " خیانت فرماندهان نظامی به ارزش‌های نیروهای مسلح و تاریخ آن در یاری رساندن به آرمان قدس و سرزمین اشغالی فلسطین " هشدار داد.

مرکز هماهنگ کننده پویش مردمی سودان علیه عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل با انتشار ویدیویی در شبکه اجتماعی فیسبوک بار دیگر تاکید کرد، " ما مردم سودان به دفاع از قدس اشغالی همچنان پایبند هستیم" .

در بیانیه این مرکز آمده است: آرمان فلسطین مختص یک کشور و یا یک قوم خاص نیست، بلکه به همه آزادگان جهان تعلق دارد و نماد مقاومت علیه استعمار در تمامی اشکال آن است .

مرکز هماهنگ کننده پویش در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرد: مایحتاج ملت سودان باید تنها از راه دسترنج مردمان این کشور آن هم با عزت و کرامت به دست آید و خیزش ملت‌ها و شکوفایی آنها از راه مزدوری و کرنش در برابر قدرت‌های استعمارگر به دست نمی‌آید، بلکه با دانش و کار و استقلال حاصل می‌شود.

به گفته ناظران، روند عادی‌سازی روابط رژیم‌های عربی با تل آویو به شدت به منافع سیاسی «دونالد ترامپ» و «بنیامین نتانیاهو» گره خورده است که هر کدام به دلیل دردسرهای سیاسی نیازمند یک مانور دیپلماتیک برای مصرف داخلی هستند.

توافق مقامات سودانی و صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط در حالی صورت می‌گیرد که از امضای دو توافق‌نامه ابوظبی و منامه با تل آویو در واشنگتن بیش از یک ماه می‌گذرد، اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار جهان