کشف بیش از ۲۷۶ کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - ۲۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی ماموران انتظامی استان خراسان جنوبی در سه شهرستان این استان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی روز دوشنبه از کشف ۱۰۴ کیلوگرم تریاک در بازرسی از یک کامیون در شهرستان نهبندان خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ناصر فرشید گفت: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون باری مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از کامیون ۱۰۴ کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه در خودرو جاساز شده بود، کشف کردند.

وی بیان کرد: ماموران در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی هم از کشف ۹۱ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک در شهرستان بیرجند خبر داد. 

سرهنگ غلامرضا شاهوردی اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی از خودرو ۹۱ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک را که به صورت ماهرانه جاساز شده بود، کشف کردند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی تصریح کرد: در این رابطه اتوبوس توقیف و ۲ متهم دستگیر شدند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تحرکات مشکوک توسط افراد سابقه‌دار و حاملان مواد مخدر موضوع را سریع به مرکز فوریت ۱۱۰ با پلیس در میان بگذازند.

فرمانده انتظامی سربیشه نیز گفت: ماموران انتظامی سربیشه با انجام اقدامات اطلاعاتی، اخباری را مبنی بر دپو مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در این شهرستان دریافت کردند که بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ احمد کارگر افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی محل پاتوق قاچاقچیان مواد مخدر را شناسایی کردند و چهار متهم در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند. 

وی گفت: مقدار ۸۱ کیلو و ۱۵۰ گرم تریاک که توسط متهمان دستگیر شده در محلی دپو شده بود، کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: چهار متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

استان خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها