۱۰۰ پرونده تخلف سوزاندن کاه و کلش مزارع در لرستان تشکیل شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در سال جاری ۱۰۰ پرونده تخلفاتی آتش زدن کاه و کلش توسط کشاورزان و بهره برداران در این استان تشکیل شده است.

الهام برنا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سوزاندن هرگونه کاه و کلش مزارع توسط بهره برداران کشاورزی براساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک مصوب سال ۹۶ ممنوع است و طبق ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی متخلفان محکوم به پرداخت ۲ تا هشت میلیون تومان جزای نقدی می شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس مواد ۴۵ و ۴۷ قانون حفاظت جنگل ها و مراتع همچنین برای متخلفان جزای حبس نیز در نظر گرفته می شود، اظهار داشت: جزای حبس این افراد در ماده ۴۵ بین ۲ ماه تا یک سال و نیم و طبق ماده ۴۷ حدود ۲ تا هشت سال است.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۳۰ قانون مدیریت پسماند نیز هرگونه سوراندن پسماند ممنوع است و مجازات های خاص برای متخلفین در نظر گرفه می شود.

برنا ادامه داد: در این راستا امسال اداره کل حفاظت محیط زیست استان در سطح ادارت و شهرستان ها استان اقدام به نظارت و برخورد با کشاورزان متخلف در این زمینه کردکه در این راستا ۱۰۰ پرونده تخلفاتی تشکیل شده است که از این مجموع در شهرستان خرم آباد ۳۵ پرونده تخلفاتی ثبت شده که بیشترین آمار در سطح استان است.

وی عنوان کرد: متخلفان زیست محیطی در این زمینه به مراجع قضایی معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =