نماینده مجلس خواستار ساماندهی بازار مسکن شد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار ساماندهی بازار مسکن با رونق اشتغال جوانان با بسیج همه امکانات شد.

غلامرضا شریعتی‌اندراتی روز دوشنبه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس اظهار کرد: امروز کشور ما درگیر مشکلات فراوان اقتصادی است که براساس اصول متعدد قانون اساسی به ویژه اصل سوم و ۴۳ که دولت را موظف کرده که نیازهای اساسی مردم از جمله مسکن، کار، بهداشت، تغذیه،  ایجاد رفاه،  رفع فقر و برطرف کردن هرگونه محرومیت و تامین بیمه، امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون عمران افزود: حال سوال این است که با توجه به شرایط موجود جامعه که بیکاری لجام‌گسیخته در جامعه وجود دارد و جوانان برای تامین اشتغال دچار سردرگمی هستند، برنامه دولت چیست. امروزه اقشار محروم از تامین نیازهای اساسی و اولیه خود از جمله مسکن، بهداشت و تامین امکانات لازم برای تشکیل خانواده، دچار مشکلات اساسی هستند،  برنامه دولت در این رابطه چیست.

نماینده نکا در مجلس عنوان کرد: مردم از نمایندگان خود می‌پرسند، این نابسامانی اقتصادی در زمینه افزایش قیمت کالاها چه زمانی به پایان می‌رسد. برنامه دولت برای این وضعیت چیست؟ مردم از ما سوال‌ می‌کنند، اگر در حال حاضر دولتی به عنوان تدبیر و امید نداشتیم، وضعیت اقتصادی از این بدتر می‌شد.

وی خطاب به رییس جمهوری گفت: شما دولت خود را تدبیر و امید نامگذاری کرده‌اید، تدبیر شما برای برون‌رفت از مسائل اقتصادی کدام است. مردم باید به کدام تصمیم و عملکرد شما امید داشته باشند. مردم از عملکرد شما ناامید هستند. شما قسم یاد کرده‌اید که در اجرای قانون اساسی همه تلاش‌های خود را به‌کار بگیرید.  

منتخب مردم بهشهر، نکا و گلوگاه افزود: لذا شما را به خداوند، به داد مردم عزیز که سرمایه اصلی این نظام مقدس هستند در این شرایط برسید و با تدبیری که وعده دادید و امیدی که مردم به وعده شما چشم دوخته‌اند، مشکل مردم را حل کنید.

شریعتی‌اندراتی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس تکالیف قانونی مبتنی بر اصول ۴۳ قانون اساسی که حق برخورداری از یک مسکن مناسب را برای آحاد جامعه تکلیف قانونی دولت به حساب می‌آید، با توجه به نیاز شدید مردم و ضرورت برون‌رفت از رکود حاکم بر بازار مسکن و توجه به این بخش که باعث رونق اشتغال خواهد شد و ۱۵۶ رشته فعالیت به طور مستقیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد انتظار می‌رود با بسیج همه امکانات، نسبت به رونق این بخش اقدامات عاجل را فراهم آورید.

وی در تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: وضع بازنشستگان تامین اجتماعی، کارگران زحمتکش و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی خوب نیست. انتظار می‌رود براساس اصل سوم قانون اساسی که رفع فقر و تامین رفاه را جزو وظایف دولت دانسته، نسبت به حل مشکلات این قشر زحمت‌کش و محروم اهتمام کنید.

این نماینده مجلس یازدهم در تذکر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارداشت: مناطق کوهستانی حوزه انتخابیه اینجانب در راستای زیرساخت‌های مخابراتی به شدت دچار مشکل هستند. عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و نداشتن اینترنت جز مسائلی است که علیرغم مکاتبات و تذکرات تاکنون اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است. انتظار می‌رود به قید فوریت دستور حل این مشکلات داده شود.

شریعتی‌اندراتی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: امروزه بهره‌برداران عرصه کشاورزی از سیاست‌ها و برنامه‌های آن وزارتخانه به شدت گلایه‌مند هستند. عدم تامین نهاده‌های دامی دامداران به پرورش دهنده‌های طیور از جمله مرغ را به ورشکستگی نزدیک کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار سیاست