۲۰۰ برنامه هفته پدافند غیرعامل در کردستان برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان گفت: امسال به مناسبت هفته پدافند غیرعامل حدود ۲۰۰ برنامه مختلف در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود که برنامه‌ها در فضای مجازی پررنگ‌تر خواهد بود.

به گرارش ایرنا، احمد محمدرضایی روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای پدافند غیرعامل استان‌ها که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شعار امسال هفته پدافند غیرعامل «مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت‌انگیز و ایران قوی» است.

وی با اشاره به حیاتی و ضروری بودن پدافند غیرعامل در زندگی دنیای امروزی، اضافه کرد: در این هفته برنامه‌های متعددی با ماهیت پدافندی و با هدف آشنایی و آگاهی مردم در این رابطه برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌های متعدد و رزمایش از جمله برنامه‌های این هفته است، افزود: برنامه‌های آموزشی سرلوحه کار ما در این حوزه بوده و در طول سال اجرای برنامه‌ها در لایه‌های مختلف جامعه برای آگاه‌سازی در دستور کار است.

محمدرضایی بر تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در میان جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا، بحث آموزش در زمینه پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌ها مورد توجه است.

وی یادآور شد: شناسایی و دسته بندی چالش‌ها و تهدیدها در برنامه ریزی برای عملیات‌های پدافند غیرعامل بسیار اهمیت دارد از این رو هر دستگاه باید بر روی موضوعات تخصصی در حوزه خود کار کرده تا بیشتر از گذشته به نتیجه مطلوب برسند.

هشتم آبان ماه به عنوان روز ملی پدافند غیرعامل و هشتم تا چهاردهم آبان نیز به عنوان هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده است اما امسال بواسطه شیوع کرونا به پنجم تا ۱۲ آبان تغییر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =