نماینده اسفراین: فضای سیاسی کشور باید از توهین دور شود

بجنورد - ایرنا - نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی ابتدا باید فضای سیاسی کشور از هرگونه توهین و بی‌احترامی دور شده و در جوی کاملا منطقی و عقلانی برای برون‌رفت از مشکلات چاره‌اندیشی شود.

امان الله حسین پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، مبنی بر تقویت اتحاد و همدلی و عدم هتک حرمت به مسوولان، اظهار داشت: شان هر یک از مسوولان در مقابل هرگونه توهین و هتک حرمت باید حفظ شود زیرا که اینگونه اقدامات بازخوردی جز سوء استفاده دشمنان نخواهد داشت.  

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، افزود: بیانات راهگشای رهبری در نشست اخیر معظم له با مسوولان، از به حاشیه رفتن حل مشکلات مردم و برخوردهای غیرمفید در فضای سیاسی کشور جلوگیری کرد.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور ناشی از تحریم های ظالمانه دشمن و نیز پیدایش ویروس کرونا، گفت: یقینا دولت هم مانند دیگر بخش ها، ضعف ها و ناتوانی هایی دارد که راه حل عبور از آن هتک حرمت نیست بلکه همکاری و تعامل بین سران قوا و دستگاه‌های مختلف، لازمه غلبه کشور بر مشکلات کنونی است.

حسین پور با بیان اینکه استیضاح رییس جمهوری، در شرایط کنونی به هیچ وجه مفید نمی نماید، تصریح کرد: مجلس باید در فضایی کاملا منطقی و با ارائه راهکار به دولت و بعضا طرح سوال از وزیران، به نقش نظارتی خود بپردازد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت نقش نظارتی مجلس افزود: اگرچه نمایندگان همواره پیگیر رسیدگی به مشکلات مردم هستند اما این مطالبه‌گری باید در فضایی مناسب و با استفاده از ابزارهای نظارتی نظیر تذکر و سوال از وزرا دنبال شود.

هجمه‌ها علیه دولت و سیاه نمایی عملکرد آن این روزها چنان شتاب گرفت که برخی بی محابا بر رییس قوه مجریه و دیگر مسوولان دولتی ‌تاخته و بعضا پا را از دایره ادب و متانت فراتر نهاده و فحش، ناسزا و اهانت هایی را در قالب نقد در تریبون ها و سخنرانی ها علیه دولت بیان کردند.

تخریب و توهین علیه عملکرد دولت به حدی بالا گرفت که ‌از مرز اخلاق و ‌آموزه های دینی گذاشت چنانکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود در جلسه ستاد ملی کرونا،  چنین رفتارهایی را غیراخلاقی خواندند.

رهبر معظم انقلاب روز شنبه سوم آبان ماه در دیدار با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا  با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ها در برخورد با دولت و رییس جمهوری و هتک حرمت ایشان، گفتند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد، ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =