۸ واحد صنفی متخلف در ماکو و بازرگان طی کمتر از ۲۴ ساعت پلمب شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست فرمانداری ماکو گفت: در راستای اجرای مصوبه ستاد کرونا، هشت واحد صنفی متخلف در شهر ماکو و بازرگان پلمب شدند.

رعنا قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به افزایش مبتلایان در این شهرستان برنامه‌های نظارتی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شد و در ۲۴ ساعت گذشته طبق دستور العمل‌ها رسته ‌های مختلف شغلی این واحدهای صنفی که به صورت مخفیانه اقدام به فعالیت کرده بودند، شناسایی و پلمب شدند.

وی افزود: در این اقدام سه واحد قلیان‌ سرا، سه باب آرایشگاه زنانه و ۲ سالن ورزشی در ماکو و بازرگان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم توجه به دستور ستاد کرونا و بازرسان بهداشت محیط، طی بازدید مشترک شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و اصناف پلمب شد.

وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه شهروندان یک مسوولیت قانونی است، اظهار داشت: از هفته چهارم شهریور شیوع ویروس کرونا در این شهرستان با خیز شدیدی روند صعودی به خود گرفته و هر روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان و موارد فوتی هستیم و وضعیت شهر فوق قرمز شده است.

سرپرست فرمانداری ماکو با تاکید براینکه از امروز، سه گروه شغلی جدید نیز به مدت یک هفنه در این شهرستان تعطیل خواهند بود، اضافه کرد: همچنین برگزاری هرگونه مراسم عروسی و مجالس ترحیم ممنوع بوده و با خاطیان برخورد جدی خواهد شد.

شهرستان‌ ماکو  و شهر بازرگان از شهرهای شمالی آذربایجان غربی می باشد که در وضعیت فوق قرمز  و حاد کرونایی قرار دارند.    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha