فعالیت ۵۰ پایگاه آمران سلامت هلال احمر در اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان از آغاز فعالیت ۵۰ پایگاه آمران سلامت در این خطه با هدف ارتقای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

علی محمد هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح همزمان با سراسر کشور در مرحله نخست تا ۱۵ آبان ادامه خواهد یافت و هدف از آن بهبود وضعیت کلی کشور از جهت کاهش شمار مبتلایان به بیماری است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان خاطرنشان کرد: در گام نخست این تعداد پایگاه با محوریت جوانان و داوطلبان هلال احمر در میدان‌های اصلی شهر، ورودی و خروجی قطار شهری، بانک‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر نقاط پر ازدحام کار خود را آغاز کرده اند و در صورت نیاز این تعداد افزایش می یابد.

وی با اشاره به ضروت همکاری همگانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: آمران سلامت هلال احمر اصفهان به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی و ملاحظات مرتبط با ویروس کرونا را رعایت نمی‌کنند بصورت شفاهی تذکر می‌دهند و اشخاصی هم که این وسیله حفاظتی را بدرستی استفاده نمی‌کنند آموزش می‌دهند.

هاشمی کاهش شیوع ویروس کرونا را منوط به تعامل شهروندان با نهادهای ذیربط دانست و خاطرنشان کرد: دیگر موارد خدماتی و بهداشتی نیز در قالب طرح آمران انجام می‌شود تا در نهایت شاهد حساسیت بیشتر مردم درباره این بیماری خطرناک باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان با بیان اینکه آموزش و تداوم آن برای غلبه بر این همه گیری ضروری است تصریح کرد: این نهاد در طرح آمران سلامت از نیروهای آموزش دیده استفاده می‌کند تا آنان هم بتوانند در جامعه موارد مهم و حیاتی را به دیگران یاد دهند.

 تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

شمار جانباختگان کرونا در استان اصفهان تاکنون به بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تن رسیده است و در هر شبانه روز بین ۳۰ تا ۴۰ تن به این رقم افزوده می‌شود.

بیش از چهار هزار امدادگر و نجاتگر، عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند.

استان اصفهان حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهرستان و ۱۰۵ شهر ساکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =