شمار مبتلایان به ویروس کرونا در گرجستان از مرز ۳۰ هزار نفر گذشت

باکو –ایرنا - سایت رسمی «StopCov» گرجستان امروز (دوشنبه) گزارش داد: مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور به ۳۰ هزار و  ۳۰۳ نفر رسیده است.

بنا بر این گزارش، در دو روز اخیر بالاترین شاخص ابتلای به ویروس کرونا که در گرجستان به ثبت رسیده، به ترتیب یک هزار و ۹۲۸ و یک هزار و ۸۲۷ نفر در روز بوده است.

تا به حال ۱۱ هزار و ۳۷۰ نفر از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در گرجستان درمان و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲۱۵  نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند. این در حالی است که در اوایل مهر ماه جاری شمار جان باختگان کووید ۱۹ در گرجستان نزدیک به ۳۰ نفر اعلام شده بود.

گرجستان با جمعیت نزدیک به چهار میلیون نفر از ابتدای بروز همه‌گیر بیماری کووید ۱۹ توانسته بود، گامهای موثری برای مقابله با شیوع این بیماری در این کشور بردارد و یکی از کشورهای سبز از لحاظ همه‌گیر کرونا در منطقه به شمار می‌رفت.

سازمان‌های بهداشتی گرجستان در اوایل مهر ماه جاری درباره افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور هشدار داده و پزشکان نیز خواستار تجهیز و اختصاص مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در این کشور برای ارایه خدمات به بیماران شده بودند.

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در گرجستان اگر چه در اوایل مهر ماه نزدیک به پنج هزار نفر بود، ولی این میزان در حال حاضر از۳۰ هزار نفر گذشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار جهان