علت کُندی افزایش انشعاب فاضلاب لردگان رشد قیمت تجهیزات است

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره آب و فاضلاب لردگان گفت: رشد حدود سه برابری قیمت تجهیزات انشعاب (کیت انشعاب) باعث کُند بودن و افزایش نیافتن اشتراک سیستم فاضلاب در این شهر است.

علی خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب شهر لردگان ، اظهار داشت: افزایش قیمت هر عدد کیت انشعاب برای مشترکان در بازار از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال سال گذشته،به هفت میلیون ریال در سالجاری رسیده است که برخی از مشترکان از پرداخت این میزان هزینه تجهیزات، با مشکل مواجه شده‌اند. 

وی از اشتراک تنها یک‌هزار و ۳۰۰ مشترک معادل ۱۰ درصد از  حدود ۱۳ هزار مشترکان انشعاب فاضلاب در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: امید است تا پایان سال جاری ۵۰۰ انشعاب جدید فاضلاب به شبکه نیز متصل شود.

 رییس اداره آب و فاضلاب لردگان، میزان اعتبار هزینه شده برای تصفیه‌خانه مرکز شهرستان را ۳۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : این طرح از سال ۱۳۸۴ در ۲ بخش ساخت تاسیسات تصفیه‌خانه و اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهر لردگان و روستاهای اطراف آن احداث و بهره‌برداری شده است.

به گفته وی، این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و با روش لجن فعال ،با قابلیت حذف ازت و فسفر به همراه اجرای خطوط انتقال به طول ۲.۱ کیلومتر در مدار قرار گرفته است.

وی از تکمیل شبکه‌گذاری سیستم فاضلاب در سطح شهر لردگان خبر داد و افزود: تنها روستاهای الحاقی "شیوان و "خارون" از اجرای سیستم شبکه فاضلاب محروم هستند که با برنامه‌ریزی انجام شده در آینده نزدیک این مناطق ۱۲هزار نفری نیز تحت شبکه فاضلاب قرار خواهد گرفت. 

به گزارش ایرنا، شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =