جناح‌های سیاسی از تفسیر به رای فرمایشات رهبر انقلاب بپرهیزند

ساری - ایرنا - دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان مازندران گفت: همه ما باید به طور عملی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در نفی هتک حرمت مسئولان را در عملکرد و شیوه رفتاری خود سرلوحه قرار دهیم و از هرگونه تفسیر آن به نفع گروه و جناح سیاسی و همفکران خود پرهیز کنیم.

شکرالله رضازاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در نفی توهین و هتک حرمت مسئولان نظام افزود: خطاب ایشان به تمام نیروهای درون نظام و مسئولان کشور بود و همه باید از این رهنمودهای معظم له تبعیت کنند و شیوه رفتاری خود را در بیان مشکلات و انتقادات با این بیانات ترسیم نمایند.
وی با اشاره به تاثیر منفی اهانت به مسئولان در افکار عمومی ، یادآور شد: به هر حال مردم نیز بخشی از رفتارشان را با عملکرد و رفتار مسئولان تنظیم می کنند و اگر مسئولان در نظام جمهوری اسلامی در مواجهه با یکدیگر از دایره اخلاق و ادب خارج شوند ، این رفتارها در جامعه نیز تاثیرات خود را بر جای خواهد گذاشت.
وی خاطرنشان کرد : انتظار می رود مسئولان ما در بیانات خودشان و حتی انتقاد به عملکرد یکدیگر شئونات اسلامی و انقلابی را رعایت کنند تا رفتارشان الگویی برای مردم جامعه محسوب شود.
این فعال سیاسی تاکید کرد: توهین و اهانت از سوی هر کسی در نظام جمهوری اسلامی صورت گیرد، خلاف منش انقلابی است و تناسبی با روحیه انقلابی‌گری ندارد.
وی اظهار داشت: بر اساس منشور نیروهای انقلاب توهین و اهانت حتی به دشمنان نظام جمهوری اسلامی نیز مورد تایید نیست و ما حق نداریم حتی در مواجهه با دشمنان از دایره ادب و اخلاق خارج شویم.
رضازاده گفت: انتقاد از مدیران در هر جایگاهی می تواند بدون لکنت زبان انجام شود و هیچ ملاحظه ای نیز نمی توان در حوزه انتقاد از عملکرد مدیران قایل بود ، ولی نباید در انتقاد نیز از دایره اخلاق و ادب خارج شد و تمام کارکردهای انتقادی ما نیز باید در چارچوب رعایت ادب و اخلاق باشد.
مدیر مسوول روزنامه حرف مازندران اظهار داشت : رهنمودهای مقام معظم رهبری باید فصل الخطاب تمام نیروهای دلسوز نظام جمهوری اسلامی و مسئولان باشد و به طور منظم این رهنمودها و بیانات را در دستور کاری خود قرار دهند .
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه هفته جاری در نشست حضوری اعضای ستاد مل مقابله با کرونا از اقدام برخی ها در برخورد با دولت و رییس جمهور و هتک حرمت رییس جمهوری به شدت انتقاد و آن را حرام اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =