۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84088410
۰ نفر

برچسب‌ها

بیمارستان ضیایی اردکان با کمبود نیرو روبروست

یزد - ایرنا - رییس بیمارستان ضیایی اردکان با بیان اینکه بخش‌های ویژه کرونا در این مرکز درمانی تکمیل شده، از کمبود نیرو در این بیمارستان خبر داد و گفت: امکان پذیرش بیماران سایر شهرستانها در این مرکز درمانی وجود ندارد.

 دکتر محمد حسن صدرالدینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به افزایش آمار مراجعین طی روزهای گذشته و همچنین خستگی پرسنل و مبتلا شدن این عزیزان به  بیماری با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم.

وی گفت: کمبود نیروی انسانی مورد نیاز جهت بیماران کرونایی باعث تعطیلی یکی دیگر از بخش های بیمارستان شد تا نیروهای آن در بخش های کرونا مشغول شوند.

به گفته وی در روزهای اخیر شاهد افزایش چند برابری مراجعین به این مرکز بوده ایم که با برنامه ریزی های انجام شده، تخت های بخش کرونا را از ۲۵ تخت به ۶۰ تخت افزایش داده و بخش دیگری از بیمارستان را نیز تغییر کاربری دادیم و در صورت لزوم در زمینه بستری بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد. 

وی با اشاره با اینکه در حال حاضر پرسنل زحمتکش این مرکز با وجود خستگی زیاد با تمام قوا در حال ارائه خدمات مطلوب به مراجعین عزیز هستند، تاکید کرد: از آنجایی که رسالت هر مرکز درمانی پذیرش بی چون و چرای بیمار است این بیمارستان نیز بر اساس اخلاق حرفه ای خود پذیرای بیماران مشکوک به کرونا است هرچند که تعداد بستری های اردکانی حاضر در بیمارستان خوشبختانه با توجه به رعایت های عمومی انجام شده بسیار کمتر است‌.

رییس بیمارستان ضیایی افزود:  قدردان مردم اردکان هستیم که با جدی گرفتن کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی یاریگر کادر درمان بوده و همچنین از پیگیری ها و نظارت های مستمر مسوولان شهرستان و به ویژه همکاران زحمتکش شبکه بهداشت و درمان اردکان تقدیر و تشکر داریم.‌

صدرالدینی  ابراز داشت: به نظر می رسد موج سوم کرونا خیلی هولناکتر، عظیم‌تر و با دامنه عمیقتر از پیک‌های قبلی باشد لذا از کلیه شهروندان عزیز اردکانی و میبدی می خواهیم خیلی بیشتر از قبل با رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک و دوری از تجمع ها و دورهمی های خانوادگی یاریگر کادر درمان باشند.

این مسوول با بیان اینکه با توجه به شرایط ویژه تعدادی از بیماران، ای سی یو ۲ بیمارستان راه اندازی می شود ادامه داد:‌ رعایت پروتکل ها و جدی گرفتن کرونا تنها راه نجات از این مهلکه است.

مدیر بیمارستان ضیایی نیز در بازدید از بخش جدید کرونا و اورژانس این مرکز با هدف بررسی روند بستری بیماران و مسائل و مشکلات پرسنل افزود: ‌متاسفانه بیماران بستری در آی سی یو شرایط مساعدی ندارند.

رضا شاکر گفت: پرسنل ما خسته و تعدادی از این عزیزان درگیر بیماری شده اند و وضعیت اردکان زرد گزارش شده و تعداد کمتری از اردکانی ها در بیمارستان بستری هستند ولی اگر پروتکل ها رعایت نشود این وضعیت پایدار نخواهد بود.

وی افزود:  در این همه گیری همچون گذشته پذیرای کلیه بیماران عزیز هستیم ولی از آنجایی که شرایط کار دربخش های کرونا سخت بوده و  پرسنل را دچار خستگی مضاعف نموده و سلامتی آنان در خطر است از عموم مردم عزیز تقاضا داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و جدی گرفتن کرونا یاریگر کادر درمان باشند.

بیش از ۸۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان یزد بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =