طرح آمران سلامت در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد از اجرای طرح آمران سلامت در ۱۰ شهرستان استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: طرح یاد شده با هدف ارایه توصیه های بهداشتی در معابر پرتردد اجرا می‌شود . 

محسن حرازی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری با مسوولان ستاد ملی کرونا در خصوص استفاده از ظرفیت داوطلبان در مبارزه با ویروس کرونا افزود: این طرح امروز با همکاری جوانان عضو جمعیت استان اجرا می شود.
وی اظهار داشت: در این طرح مقرر است جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر استان  با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارایه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و پروتکل های جاری، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل ها از جمله استفاده نکردن از ماسک، نسبت به تردد اقدام می کنند را به رعایت پروتکل ها و احترام به سلامت دیگر هموطنان ارشاد کنند.  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطر نشان کرد: کنترل و مهار ویروس کرونا مستلزم توجه جدی به دستورالعمل ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین پرهیز از تردد غیرضروری در شهرها و روستاهاست. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه) اعلام کرد که از اوایل اسفند ۹۸  تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۳۳ هزار و ۲۹۹ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ششم  آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۹۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند که

از این تعداد ۲ هزار و ۱۳۵ نفر آنها بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۶۳ هزار و ۶۱۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین چهار هزار و ۹۹۵ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند که  تاکنون چهار میلیون و ۷۸۶ هزار و ۷۶۹ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد:شرایط  استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان از لحاظ  شیوع کرونا قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =