سرمربی تیم ملی آلیش زنان: قهرمانی جهان را تکرار می‌کنیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان گفت: قصد ما تکرار قهرمانی جهان است و بدنبال این هستیم تا رنگ مدال‌ها زرین‌تر شود.

«آنا براتی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۰ ماه از قهرمانی تیم ملی آلیش زنان ایران در پیکارهای جهانی قزاقستان می‌گذرد و به دلیل شیوع ویروس کرونا طی این مدت اردویی نداشتند. همین امر سبب شد تا انگیزه خود را از دست دهند. تصور نمی‌کردیم که دوباره بتوانیم با بحران کرونا کشتی را شروع کنیم.

وی افزود: وقتی کرونا شروع شد ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد که ورزش‌های پربرخورد نمی‌توانند تمرینات خود را شروع کنند و همین موضوع از انگیزه ملی‌پوشان کم کرد. هر چند در این مدت بسیاری از کشتی‌گیران به صورت انفرادی تمریناتی داشتند.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان با اشاره به اینکه با آغاز اردوی ملی‌پوشان تصور می‌کردم که سطح آمادگی آنان پایین باشد، گفت: برخی از آلیش‌کاران تمرین نداشتند اما با حضور در اردو دوباره انگیزه گرفتند. تست آمادگی جسمانی، تنفسی و فنی از آنان گرفتیم تا سطح ملی‌پوشان را ارزیابی کنیم. آنان ۷۰ درصد از آمادگی لازم برخوردار بودند.

وی خاطرنشان کرد: علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در محل اردوی آلیش‌کاران حضور یافت و با آنان گفت و گویی داشت. ما قهرمان جهان هستیم و این تعداد از مدال‌ها کم است. زیرا در مسابقات جهانی یک طلا، نقره و برنز بدست آوردیم. وی عنوان کرد که توانایی ما بیشتر است و باید حداقل ۶ مدال کسب کنیم که ۳ مدال این مسابقات باید طلا باشد.

براتی با بیان اینکه قصد ما تکرار قهرمانی جهان است، یادآور شد: بدنبال این هستیم تا رنگ مدال‌ها را بهتر کنیم. کشتی آلیش در حال حرکت در مسیر درستی است و مسابقاتش به خوبی برگزار می‌شود. اگر با حمایت فدراسیون به همین منوال ادامه یابد، آینده خوبی در پیش خواهیم داشت.  

اردوی تیم ملی کشتی آلیش از ۲۸ مهر تا اول آبان برای حفظ انگیزه و آمادگی جسمانی کشتی‌گیران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار ورزش