کشفیات کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری ۶۵ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از افزایش ۶۵ درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و گفت:امسال ۲۶۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان در راستای اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی و همچنین برخورد با قاچاق کالا در انبارهای استان کشف و ضبط شد.

سردار منوچهر امان‌اللهی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بیشترین میزان کشفیات کالای قاچاق در محور لردگان به بروجن و همچنین لردگان به یاسوج بوده  است، افزود: راه‌اندازی ایستگاه ایست و بازرسی مصوب در محور لردگان به بروجن در منطقه گوشکی و پل قره و استقرار یک قاضی مستقر در تعزیرات حکومتی شهرستان‌های بروجن و لردگان در تمام روزهای هفته یک ضرورت در راستای مبارزه با قاچاق است.

وی افزود: بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده در این مدت در استان مربوط به سوخت، لوازم آشپزخانه، لاستیک خودرو، چوب و زغال، لوازم جانبی خودرو و موبایل بوده است.

امان‌اللهی افزود: مبارزه با کالای قاچاق از مولفه‌های مهم اقتصادی است که در این راستا با تلاش شبانه‌روزی ماموران انتظامی استان طرح مقابله با کالای قاچاق در حال اجراست. 

وی به طولانی شدن زمان اطاله دادرسی در تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی استان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی انبار در شهرستان‌های لردگان و بروجن برای کالاهای کشف شده تا تعیین تکلیف، ضروری است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از مردم استان درخواست کرد، در خصوص انبارهای کالای قاچاق و یا مواردی در خصوص کالای قاچاق از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند، تا در کوتاهترین زمان به این امر رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا، محور لردگان به بروجن و یاسوج به لردگان از محورهای ترانزیت جنوب به مرکز کشور و از پرترددترین محورهای مواصلاتی استان است که روزانه بیش از ۴۲ هزار  تردد در این محور انجام می‌شود.

براساس اعلام تعزیرات حکومتی استان در ۶ ماهه نخست امسال ۴۰۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا  ارز در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی و متخلفان به پرداخت ۲۱۷ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

استاندارد میانگین رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا  و ارز در تعزیرات حکومتی کشور ۴۰ روزو در استان  ۱۰۵ روز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha