ردیف بودجه‌ای برای تامین آب هشترود از سد کلقان مشخص نشده است

مراغه - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ای برای تامین آب شرب شهرستان هشترود از طریق سد کلقان وجود ندارد و در بودجه نیز ردیفی برای این امر پیش بینی نشده است.

به گزارش ایرنا،  سیدحمزه امینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر آب این شهرستان از سد سهند تامین می شود که مشکلات بهداشتی دارد در حالی که قرار بود آب شرب مورد نیاز شهرستان های هشترود، چاراویماق و بستان آباد از طریق سد کلقان تامین شود.

وی اضافه کرد: این سد نه تنها فایده ای برای شهرستان نداشته بلکه موجبکم شدن آب رودخانه پایین دستی و ایجاد مشکلات بسیار برای کشاورزان شده است.

امینی همچنین از ناقص اجرا شدن پایاب های سد سهند که قرار بود در پنج فاز اجرایی شود انتقاد کرد و گفت: پس از پیگیری های فراوان، تنها فاز نخست این پایاب رو به اتمام است و همین امر کشاورزان را با مشکلاتی روبرو کرده است.

وی اظهار کرد: سد سهند حدود ۱۶ سال است افتتاح شده و کشاورزان در پیشبرد پایاب های این سد مشارکت مطلوبی داشته اند و تعاونی آب بران را تشکیل داده‌اند اما ناقص ماندن آن، این مشارکت ها را بی اثر کرده است.

امینی گفت: در طول بهره برداری از فاز نخست پایاب این سد، در چهار سال گذشته حدود ۲۱۰۰ هکتار آبرسانی شد و ارزش منطقه بالا رفت اما متاسفانه در بودجه سالجاری هیچ اعتباری برای ایجاد فازهای بعدی تعریف نشده استک

وی با بیان اینکه سال قبل نیز بودجه ای برای طرح لحاظ نشده بود که با پیگیری نمایندگان مجلس، ردیفی برای ان مشخص شد.

این نماینده مجلس افزود: سد سهند و پایاب های آن در توسعه متوازن منطقه نقش زیادی می‌تواند داشته باشد از این روز انتظار داریم بهره بردازی از فازهای بعدی آن مورد توجه مسوولان استانی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها