۸۳ درصد از نوآموزان خراسان شمالی زیر پوشش آموزش رایگان قرار می‌گیرند

بجنورد- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۸۳ درصد از نوآموزان این استان زیر پوشش طرح ملی آموزش مجازی و پیش دبستانی رایگان قرار می‌گیرند.

عصمت بدخشان روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح شامل آن دسته از  کودکان پنج سال تمام است که تاکنون در سامانه سناد، ثبت نام نکرده و مراجعه ای برای آموزش های پیش دبستانی نداشته اند. 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تا کنون سه هزار و ۱۷۶ نفر، معادل حدود ۱۷ درصد از نوآموزان خراسان شمالی در سامانه سناد ثبت نام کرده اند و مابقی، مراجعه ای نداشته و برای ثبت نام اقدام نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه شمار پیش دبستانی های استان ۱۹ هزار و ۵۶۱ نفر برآورد شده است افزود: در این طرح تلاش داریم تا جذب نوآموزان حداکثر باشد و وحدت رویه و توسعه عدالت آموزی برای نوآموزان به صورت رایگان محقق شود. 

بدخشان گفت: برای اجرای این برنامه، دبیرخانه با عضویت ۱۰۰ نفر تشکیل شده است و برای آموزش های مجازی، محتوای الکترونیکی در دستور کار است علاوه بر آن، برای والدین هم مطالب آموزشی تهیه می شود تا در این زمینه راهنمایی های لازم را فرا گیرند. 

وی خاطرنشان کرد: پس از احراز هویت افراد در سامانه سناد، اگر ستاد ملی کرونا مجوز دهد، طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کودکان پیش دبستان هم با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

بدخشان خاطرنشان کرد: در این طرح، قرار است آموزش از طریق صدا و سیما و نیز شبکه شاد انجام شود و گواهینامه اتمام دوره برای نوآموزان شرکت کننده در پیش دبستانی های مجاز صادر می شود. 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: سنجش لازمه ارائه آموزش به پیش دبستانی ها است اما به علت شرایط کرونا، نیاز است تا ستاد مبارزه با کرونا در این زمینه تصمیم گیری کند. 

امسال با توجه شرایط کرونا، خانواده ها نگران شرایط بوده و به همین لحاظ استقبالی از ثبت نام در پیش دبستانی نکرده اند. 

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها