آمار مبتلایان سرپایی کرونا در زنجان از ۱۹ هزار نفر فراتر رفت

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با تمهیدات انجام گرفته و افزایش مراکز ۱۶ ساعته استان، آمار مبتلایان مثبت سرپایی کرونا بر اساس تست آزمایشگاهی به ۱۹ هزارو ۵۶۴ نفر رسید که ۱۹۶ مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

دکتر پرویز قزلیاش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته های آزمایشگاهی" به ۲۴ هزار و ۴۸ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و همزمانی این بیماری با آنفلوانزا  شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان های این استان با شیب ملایم روند صعودی به خود گرفته است.

 این مسؤول ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون موارد مثبت بستری بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای چهار هزار و ۴۸۴ نفر در استان زنجان به بیماری کووید - ۱۹ ثابت شده است که سه هزار و ۶۰۷ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

قزلباش، آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک را ۱۳ هزار و ۳۶۲ نفر اعلام کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی افزایش مبتلایان به کرونا در استان ۵۱۹ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۳۴ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان طی مدت شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶۲۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که هفت مورد از این آمار روز گذشته را شامل می شود.

قزلباش افزود: در زمان حاضر شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، زنجان و خدابنده جزو شهرستان‌های با بروز بالای بیماری کرونا قرار دارند که در این میان  زنجان همچنان در میانگین کشوری قرار دارد.

 این مسؤول، در ارتباط با وضعیت کرونایی شهرستان‌ خرمدره خاطرنشان کرد: تا هفته چهارم مهر سال جاری بیماری کووید-۱۹ روند نزولی داشت اما از هفته گذشته با شیب تندی روند ابتلا و بستری بیماران کرونایی افزایش یافت و فوتی‌ها نیز به دنبال آن افزایش پیدا کرده است و در این ارتباط وضعیت شهرستان باید نسبت به خود سنجیده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =