جمهوری آذربایجان بار دیگر ارمنستان را به نقض توافق جدید آتش‌بس متهم کرد

باکو - ایرنا - وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در گزارشی، بار دیگر نیروهای ارمنستان را به نقض توافق جدید آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» متهم کرد .

بنابر این  گزارش ، با  وجود  اعلام  آتش‌بس بشردوستانه جدید، نیروهای ارمنستان با استفاده از توپخانه‌ها و دیگر سلاح‌های سنگین مواضع ارتش جمهوری آذربایجان مستقر در محورهای مختلف جبهه جنگ و نیز مناطق مسکونی در نزدیکی خط مقدم نبرد را  مورد هدف قرار دادند .

این  گزارش افزود: نیروهای ارمنی همچنین از صبح  امروز از اراضی شهرستانهای " برد " ، "  چمبرک " و "  واردنیس " در خاک این کشور با توپخانه و دیگر سلاح‌های سنگین به شهرستان‌های مرزی " تاووز " ، " گدهبیک " و " داشگسن " در جمهوری آذربایجان شلیک کردند .

طبق گزاررش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، مواضع  ارتش این کشور نیز در چند محور مختلف از جمله "  ترتر " ، "آقدام  " ، " فضولی " ، " لاچین " و " قبادلی " در قره باغ مورد هدف توپخانه‌ای ارتش ارمنستان قرار گرفته است .

در عین حال "حکمت حاجی اف " دستیار رییس جمهوری آذربایجان نیز ارمنستان را  به نقض توافق آتش‌بس جدید  که یکشنبه گذشته بدست آمده، متهم کرد و گفت: بلافاصله در پی اعلام  آتش‌بس، نیروهای ارمنستان با توپخانه از محور شهرستان " لاچین " به مواضع ارتش جمهوری آذربایجان شلیک کردند .

وی افزود: شهرستان ترتر و روستاهای اطراف آن در نزدیکی خط مقدم جبهه نیز از سوی نیروهای ارمنستان مورد حمله توپخانه‌ای قرار گرفته است .

وزارت امور خارجه آمریکا  دیروز و در پی سفر وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به واشنگتن و دیدار با " مایک پمپئو " وزیر امور خارجه  این کشور اعلام کرد که طرفین مناقشه درباره برقراری آتش‌بس بشردوستانه جدید به توافق رسیدند و آتش‌بس از  ساعت 8 صبح دوشنبه به وقت محلی آغاز می‌شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =