بانوان خراسان شمالی صدرنشین مشارکت در ورزش‌های همگانی هستند

بجنورد- ایرنا- رییس هیات ورزش‌های همگانی خراسان شمالی گفت: ۷۵ درصد افراد شرکت کننده در برنامه‌های ورزش همگانی استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

مجید جودت روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این در حالی است که تنها ۲۵ درصد از افراد شرکت کننده در ورزش های همگانی استان آقایان هستند.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا بیشتر فعالیت ورزشی هیات از طریق پویش ورزش در خانه و فعالیت مجازی ادامه دارد، اظهار داشت: تشویق مردم به فعالیت های ورزشی حتی در این شرایط یکی از رویکردهای فدراسیون و هیات ورزش همگانی استان است به گونه ای که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۰ برنامه ورزشی در فضای مجازی اجرا شده است.

رییس هیات ورزش های همگانی استان با اشاره به اینکه با بیان اینکه تا پیش از شیوع کرونا تنها ۳۵ درصد مردم استان در فعالیت های ورزشی مشارکت داشتند، افزود: در هر یک از این برنامه ها و مسابقات مجازی ورزشی بیش از سه هزار نفر مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه این مسابقات با هدف نهادینه کردن ورزش در بین تمامی اقشار جامعه انجام می گیرد، تصریح کرد: در هفته تربیت بدنی در بخش ورزش کودکان نیز برای افزایش تاب آوری این رده سنی بازی های کودک در خانه، بازی کودک و مادر و بازی نوه و پدر بزرگ برگزار شد که در پایان به افراد شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

جودت با اشاره به کسب مقام دوم خراسان شمالی در طرح های ورزشی «آماده باش» و « چالش روز جهانی پیاده روی» فدراسیون ورزش های همگانی یادآور شد: هر هفته ورزشکاران دوچرخه سوار استان تحت عنوان« میثاق در یکشنبه ها» با هدف ترویج ورزش و گسترش فرهنگ ایثار تا منزل یکی از خانواده های شهدا رکاب می زنند و با آنها دیدار می کنند. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =