پاسخ آموزش و پرورش گلستان به نیروهای نهضت سوادآموزی و چند خبرکوتاه

گرگان - ایرنا - تقدیر سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان از ۱۲ نیروی شاخص،پاسخ آموزش و پرورش استان به نیروهای نهضت سوادآموزی، بهره‌برداری از ۱۲ پروژه شهرداری گرگان و وعده اداره کل اوقاف و امورخیریه برای پذیرفتن محکومان مجازات جایگزین حبس از جمله خبرهای کوتاه امروز دوشنبه گلستان است.

استاندار گلستان با بیان اینکه هر تهدیدی را می توان فرصت تلقی کرد گفت: اگر چه شیوع ویروس کرونا مشکلاتی را برای زندگی فراهم کرده اما فرصتی مغتنم برای ایجاد شهر هوشمند و خدمت رسانی با استفاده از سامانه ها و بدون حضور مردم در شهرداری و دستگاه های اجرایی است.

هادی حق شناس در آیین بهره برداری از ۱۲ پروژه شهرداری گرگان به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی در کنار شهرداری گرگان و دیگر شهرداری های استان باید تلاش کنند از هر فرصتی برای ارایه خدمات بدون حضور مردم استفاده شود.

وی با اشاره به کمک دولت به شهرداری ها ادامه داد: ۶۰ درصد از بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی ۳۴ شهرداری‌ استان به شهرداری گرگان تعلق دارد.

به گفته وی دولت پارسال بیش از ۳  هزار میلیارد ریال به شهرداری های استان کمک کرد.

**

سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان از ۱۲ نیروی شاخص نظم و امنیت انتظامی این استان تقدیر کرد.

در این مراسم از سروان حسن خداوردی در معاونت بازرسی، سروان مسعود بذرافشان در اداره عقیدتی سیاسی، سروان مرتضی مقدسی در معاونت حفاظت اطلاعات، سروان محسن نیکزاد از فرماندهی مرزبانی استان، سروان صادق بامیری پلیس راهنمایی و رانندگی استان، ستواندوم حسن قلیچ لی جمعی ستاد فرماندهی انتظامی، استوار حسین افراشته از انتظامی گنبدکاووس، استوار یکم رضا مهدوی جمعی انتظامی گرگان، ستواندوم مظاهر مکتبی از یگان انتظامی و همچنین ابراهیم پاسندی، فداحسین دهباشی و مقداد یعقوب پور به عنوان کارکنان قضایی ناجا مستقر در نیروهای مسلح گلستان قدردانی شد.

**

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در پاسخ به مراجعه تعدادی از نیروهای نهضت سوادآموزی و مربیان مهدکودک‌های استان برای استخدام در آموزش و پرورش گفت: این افراد از سال ۹۲ با آموزش و پرورش همکاری می کنند اما همانگونه که بارها اعلام شد، تعهدی برای استخدام و جذب دائمی آنان وجود ندارد

احسان گوهری‌راد اظهار داشت: حل مشکل استخدام نشدن این افراد نیازمند تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی است.

**

کودک ۱۲ ساله اهل گلستان که توسط چند نفر ربوده شده بود پس از ۵۰ روز در استان سیستان و بلوچستان از چنگال گروگان گیران نجات یافت.

**

دادگستری، بسیج حقوقدانان و اداره اوقاف و امور خیریه گلستان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

در قالب این تفاهم نامه همکاری، دادگستری گلستان و بسیج حقوقدانان آمادگی خود را برای اعزام مشاوران حقوقی به مساجد و مکان های مذهبی برای ارائه مشاوره حقوقی رایگان به مردم و طرح مسائل حقوقی ، اعلام کردند.

همچنین در قالب این تفاهم نامه، اداره کل اوقاف و امورخیریه گلستان محکومانی که در قالب مجازات های جایگزین حبس به انجام خدمات عمومی رایگان ملزم شده اند را می پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =